Partner serwisu

Aer Lingus zamykają jedną z baz w Irlandii. Nowa trasa z Belfastu

Rafał Dybiński 28.05.2021

Aer Lingus zamykają jedną z baz w Irlandii. Nowa trasa z Belfastu
fot. Aer Lingus
Linie lotnicze Aer Lingus potwierdziły, że zamkną w ramach wdrożonego programu oszczędności swoją bazę w porcie Shannon. To efekt kryzysu wywołanego wirusem COVID-19.
"Pandemia ma niestety niszczycielski wpływ na lokalny sektor lotniczy. Warunkiem ożywienia gospodarczego jest przywrócenie podróży międzynarodowych oraz regularnej komunikacji między regionami" - podkreślono w oświadczeniu zarządzających lotniskiem w Shannon.

Pracy między 12 września a 22 listopada zabraknie również dla personelu bazy na lotnisku w Cork. Wówczas przewidziano bowiem prace modernizacyjne jednego z dwóch pasów startowych w tym porcie.

Aer Lingus jednocześnie poinformowały o uruchomieniu rejsów między Glasgow a portem Belfast--George Best. Krajowa brytyjska trasa będzie realizowana jedenaście razy w tygodniu od 1 lipca przez zależne linie Stobart Air. Loty obsłużą turbośmigłowe samoloty ATR 82-600. Częstotliwość rejsów wzrośnie nawet do 19 razy w tygodniu w sierpniu.

Wcześniej połączenie z portu Belfast-George Best do Glasgow realizowały Loganair i Flybe. Szkocki przewoźnik wstrzymał jednak loty w grudniu i zamierza je wznowić dopiero we wrześniu. Ostatni natomiast rejs Flybe, które zbankrutowały, odbył się przed rokiem w marcu.

Na inne lotnisko w stolicy Irlandii Północnej lata z Glasgow jeszcze tylko easyJet. Niskokosztowiec z Anglii oferuje dziewięć rejsów w tygodniu do portu lotniczego Belfast-International.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony