Partner serwisu

Aegean Airlines zawiesiły loty międzynarodowe

Rafał Dybiński 29.03.2020

Aegean Airlines zawiesiły loty międzynarodowe
fot. Piotr Bożyk
Aegean Airlines zawiesiły w czwartek loty międzynarodowe – poinformował grecki przewoźnik w oficjalnym komunikacie. Wyjątkiem są rejsy z Aten do Brukseli. 
Powodem decyzji są oczywiście są rządowe ograniczenia podróży w krajach Unii Europejskiej spowodowane zagrożeniem rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2.

Aegean Airlines od 26 marca do co najmniej 30 kwietnia nie będą realizować międzynarodowych połączeń. Wyjątek będzie stanowić niewielka liczba lotów z Aten do Brukseli w celu utrzymania łączności tego kraju z centrum administracyjnym Unii Europejskiej.

Grecki przewoźnik wcześniej, zgodnie z dyrektywą krajowego Urzędu Lotnictwa Cywilnego (NOTAM) zawiesił tylko rejsy do i z Wielkiej Brytanii. Ostatnie połączenia z Londynem zostały zrealizowane w poniedziałek 23 marca.

Aegean Airlines jednocześnie zapewniają, że na razie utrzymają usługi lotów z ograniczoną częstotliwością wszystkich połączeń krajowych, dążąc do zapewnienia minimalnej i niezbędnej łączności z wyspami położonymi na Morzu Egejskim i Śródziemnym. Realizowane będą również loty awaryjne i repatriacyjne, włączając Cypr.

Aegean Airlines i jej spółka zależna Olympic Air w ubiegłym roku przewiozły 15 mln pasażerów. Sieć tras przewoźnika obejmuje 155 destynacji, z czego 31 krajowych i 124 międzynarodowe do 44 krajów. Flota składa się z 65 samolotów, w tym sześciu modeli Airbusa 320/321neo. Grecki przewoźnik jest członkiem STAR ALLIANCE, największego światowego sojuszu linii lotniczych. Przed rokiem została wyróżniona nagrodą Skytrax World Airline, jako najlepsza europejska regionalna linia lotnicza.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo