Partner serwisu

PAŻP: Koniec sporu z kontrolerami. Adamczyk zapowiada porozumienie

Redakcja/inf. pras. 28.06.2022

PAŻP: Koniec sporu z kontrolerami. Adamczyk zapowiada porozumienie
fot. Piotr Bożyk
Projekt regulaminu płacowego pracowników Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, szczególnie kontrolerów, jest poddany analizie w resorcie – ujawnił podczas wtorkowej konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Szef resortu zapewnił, że Polacy mogą spokojnie planować swoje wyjazdy urlopowe z wykorzystaniem transportu lotniczego.
Adamczyk pytany, czy zaakceptował kształt porozumienia PAŻP z kontrolerami ruchu lotniczego odparł, że konsultacje wewnętrzne się zakończyły już w poniedziałek, a związki zawodowe zajęły stanowisko wobec projektu. Dokument zostanie poddany teraz analizie w Ministerstwie Infrastruktury. W zależności od jej wyników podjęte zostaną właściwe decyzje w tej sprawie.

– Polacy mogą spokojnie planować swoje wyjazdy urlopowe z wykorzystaniem transportu lotniczego – podkreślił Adamczyk, zapewniając dodatkowo, że "nic nie zakłóci planów urlopowych".

Reporter stacji TVN24 dotarł do szczegółów porozumienia. System SPO (jednoosobowej pracy na wieżach lotnisk) będzie obowiązywać tylko na małych lotniskach, kiedy jest mniejszy ruch. Kodeks etyki będzie częścią nowych umów o pracę, a nowy taryfikator wynagradzania bez przekroczenia budżetu PAŻP. Ponadto będzie wyrównanie inflacyjne za 2022 rok, ale w 2025 roku. Wynegocjowano również powrót do pracy osób, zdaniem związkowców, bezprawnie zwolnionych. Wszystkie zmiany są rozłożone w czasie i mają wejść w życie do 2025 roku.

Konflikt w PAŻP udało się na jakiś czas zażegnać tuż przed majówką. Katastrofy w lotnictwie nie było, a strona społeczna i władze Agencji dały sobie wówczas dwa miesiące na ostateczne rozwiązanie konfliktu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony