Partner serwisu

A380 pojawi się na trasie Dubaj - Stambuł

Redakcja/inf. pras. 18.09.2021

A380 pojawi się na trasie Dubaj - Stambuł
fot. Emirates
Linie lotnicze Emirates ogłosiły, że od 1 października wprowadzają codzienne komercyjne połączenie dwupokładowym odrzutowcem A380 do Stambułu. Podróżujący do i z Turcji po raz pierwszy będą mieć okazję regularnie cieszyć się lotem popularnym Super Jumbo.
Rejs EK123 wystartuje z Dubaju o godz. 10:45 i wyląduje w Stambule o godz. 14:25. Lot powrotny EK124 wyruszy znad Bosforu o godz. 16:25 i przyleci do Dubaju o godz. 21:50. Wszystkie godziny lotów podane są w czasie lokalnym.

Realizując loty swoim trzyklasowym A380, linie Emirates zaoferują łącznie 517 miejsc, w tym czternaście prywatnych kabin w klasie pierwszej, 76 mini kabin z miejscami rozkładanymi do pozycji leżącej w klasie biznes i 427 przestronnych miejsc w klasie ekonomicznej, zwiększając tym samym pojemność lotu o ponad 150 pasażerów w porównaniu do obecnego Boeinga 777-300ER.

Klienci pierwszej klasy mogą korzystać z prywatnych kabin i pokładowego prysznica Shower Spa. Z kolei pasażerowie klas pierwszej i biznes mogą zrelaksować się w salonie pokładowym na górnym pokładzie. Podróżni wszystkich klas mogą cieszyć się również bezpłatnym Wi-Fi oraz największymi w samolotach pasażerskich ekranami w oparciach foteli. 

- Jesteśmy podekscytowani, że sprowadzimy nasz flagowy samolot do Stambułu i dopiszemy to miasto na listę tych, które obsługujemy obecnie samolotem A380. Odkąd linie Emirates rozpoczęły loty do Turcji 34 lata temu, przewieźliśmy sześć milionów klientów i zrealizowaliśmy ponad 23 tys. lotów. Wprowadzenie A380 do Turcji jest kamieniem milowym dla Emirates i chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym partnerom i interesariuszom za ich wsparcie w urzeczywistnianiu tego celu – powiedział Adnan Kazim, dyrektor handlowy Emirates.

- Jestem dumny, że Emirates, największy na świecie operator A380, będzie obsługiwał trasę Dubaj-Stambuł, dzięki czemu będzie to pierwsza w historii obecność A380 na lotnisku w Stambule i Turcji. Wzrost ten pomoże zwiększyć ruch między naszymi dwoma krajami, które są obecnie niedostatecznie obsługiwanymi miejscami docelowymi. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój naszych dobrych relacji z Emirates i chcielibyśmy powitać A380 na lotnisku w Stambule - powiedział Majid Khan, wiceprezes ds. rozwoju lotnictwa w iGA Istanbul Airport.

Dwupokładowy A380 jest największym na świecie komercyjnym samolotem i jest popularny wśród podróżnych na całym świecie dzięki przestronnym i cichym kabinom. Linie Emirates są największym na świecie operatorem samolotów A380, a ich flota liczy obecnie 118 samolotów.

Wraz z ponownym otwarciem międzynarodowych granic i złagodzeniem ograniczeń w podróżowaniu, linie Emirates stopniowo wznawiają obsługę pasażerów i będą obsługiwać 17 tygodniowych lotów pasażerskich z Dubaju do Stambułu. Będą to dwa loty dziennie w trzech slotach czasowych – rano, po południu i wieczorem. A380 będzie kursował rano i zwiększy tygodniową przepustowość na trasie do 7000 miejsc w każdą stronę, oferując podróżnym większy wybór i połączenia do ponad 120 miejsc docelowych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony