Partner serwisu

Emirates: A380 obsłuży rejsy z Dubaju do Toronto

Rafał Dybiński 09.08.2020

Emirates: A380 obsłuży rejsy z Dubaju do Toronto
fot. Emirates
Linie lotnicze Emirates zapowiedziały w oficjalnym komunikacie wznowienie od 16 sierpnia rejsów pasażerskich do kanadyjskiego Toronto. Loty w częstotliwości pięciu w tygodniu do stolicy prowincji Ontario obsłużą airbusy A380.
Superjumbo wystartują z Dubaju o godzinie 9:10 i wylądują w największym ośrodku Kanady o godzinie 15:05 lokalnego czasu. Rejs powrotny zaplanowano na godzinę 21:45. Lądowanie przewiduje się następnego dnia o godzinie 18:30 lokalnego czasu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Linie zna Zatoki Perskiej obsługują za pomocą A380 już pięć miast oraz zapowiadają stopniowy wzrost wykorzystania superjumbo zgodnie z popytem i pozwoleniami operacyjnymi. Klienci linii lotniczych z Dubaju cenią A380 za przestronność i wygodne kabiny.

Podróżni mogą obecnie latać A380 dwa razy dziennie do portu Londyn-Heathrow, codziennie do Amsterdamu i Paryża oraz cztery razy w tygodniu do Kairu. Superjumbo polecą również od 8 sierpnia raz w tygodniu do chińskiego Kantonu.

Linie Emirates wznowiły również w minionym tygodniu loty z Dubaju do Addis Abeby, Clark, Dar es Salaam, Nairobi, Kuwejtu, Pragi, Sao Paulo, Sztokholmu oraz na Seszele. 16 sierpnia planowany jest natomiast pierwszy lot do Lizbony, realizowany za pomocą boeinga 777-300ER. Przewoźnik rozszerzył w ten sposób swoje usługi pasażerskie do 70 miast, przywracając ponad 50 proc. swojej sieci miejsc docelowych sprzed pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Jeden z największych ośrodków Bliskiego Wschodu został ponownie otwarty dla zagranicznych podróżnych po zniesieniu rządowych restrykcji Zjednoczonych Emiratów Arabskich na początku lipca bieżącego roku.

Linia lotnicza z Półwyspu Arabskiego wznowiła w lipcu również połączenia do kilku innych miast Starego Kontynentu. Rejsy z jednego największych ośrodków Bliskiego Wschodu zyskały także Ateny, Barcelona, Bruksela, Genewa, Glasgow, Larnaka, Monachium, Rzym i Sztokholm. Przewoźnik z Dubaju uruchomił także transatlantyckie loty do Waszyngtonu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony