Partner serwisu

A380 linii Emirates poleci z Dubaju do Clark

Rafał Dybiński 18.08.2020

A380 linii Emirates poleci z Dubaju do Clark
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Emirates zdecydowały się obsłużyć 19 sierpnia pojedynczy rejs z Dubaju do Clark na Filipinach samolotem A380. Wyjątkowy lot ma wyjątkową okoliczność. 
Super Jumbo wystartuje znad Zatoki Perskiej jako EK 2520 o godzinie 02:40. Lądowanie na Filipinach zaplanowano na godzinę 15:30. Rejs powrotny jako EK 338 wyruszy z Clark o godz. 18:20 i doleci do Dubaju o godz. 22:45 tego samego dnia.

– Jesteśmy dumni, że możemy polecieć A380 naszym pierwszym planowym połączeniem do Clark w tym roku. Obchodzimy 30. rocznicę obsługi Filipin. Linie Emirates od dawna mają silne relacje z tym krajem, które chcemy jeszcze wzmocnić – podkreślił Orhan Abbas, starszy wiceprezes Emirates ds. operacji handlowych na Dalekim Wschodzie.

– Chcielibyśmy podziękować władzom Filipin za wsparcie nas przez lata. Wznowiliśmy 1 sierpnia regularne usługi pasażerskie do Clark sześcioma lotami w tygodniu i od tego czasu jesteśmy świadkami ogromnego zapotrzebowania klientów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i innych miastach na podróże na Filipiny – zaznaczył Abbas.

Linie Emirates obsługują rejsy na Filipiny od 1990 roku. Pierwszy lot do Clark odbył się natomiast w 2016 roku. Dwa lata wcześniej A380 przewoźnika z Dubaju wylądował w Manili. Aktualnie do stolicy Filipin znad Zatoki Perskiej można przemieścić się codziennie, a 20 sierpnia do miejsc docelowych Emirates dołączy jeszcze Cebu.

Samoloty super jumbo linii Emirates obsługują od lipca trasy do Londynu, Paryża, Kairu, Toronto oraz Kantonu. Przewoźnik z Dubaju wznowił również w ostatnich tygodniach loty do Addis Abeby, Clark, Dar es Salaam, Nairobi, Kuwejtu, Pragi, Sao Paulo, Sztokholmu, Lizbony oraz na Seszele, a także do Warszawy, rozszerzając w ten sposób swoje usługi pasażerskie do 75 miast i przywracając ponad 50 proc. swojej sieci miejsc docelowych sprzed pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Jeden z największych ośrodków Bliskiego Wschodu został ponownie otwarty dla zagranicznych podróżnych po zniesieniu rządowych restrykcji Zjednoczonych Emiratów Arabskich na początku lipca bieżącego roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony