Partner serwisu

A380 linii British Airways dolecą zimą do ośmiu miast świata

Rafał Dybiński 03.05.2022

A380 linii British Airways dolecą zimą do ośmiu miast świata
Fot. British Airways
Linie lotnicze British Airways w najbliższym zimowym sezonie zaoferują rejsy czterosilnikowym i dwupokładowym airbusem A380 do ośmiu miast na świecie - informuje "Air Journal".
Super Jumbo narodowego przewoźnika Wielkiej Brytanii, które mogą zagrać na pokład 469 pasażerów (303 w klasie ekonomicznej, 97 w biznes, 55 w premium i czternastu w pierwszej) pojawią na pięciu lotniskach Stanów Zjednoczonych. Największe samoloty pasażerskie dolecą z portu Londyn-Heathrow do Chicago, Dallas, Los Angeles, Miami oraz Waszyngtonu. Wszystkie transatlantyckie trasy będą obsługiwane A380 raz dziennie, począwszy od od października.

Gdzie jeszcze będzie można nimi dolecieć? British Airways zaplanowały także jedną na dobę rotację realizowaną z pomocą Super Jumbo do Dubaju. Najczęściej jednak, bowiem dwa razy dziennie, czterosilnikowe giganty obsłużą rejsy do Johannesburga w Republice Południowej Afryki. W uzupełnieniu listy miejsc docelowych w ramach szkoleń załogi czasami A380 narodowego przewoźnika Wielkiej Brytanii poleci jeszcze do Frankfurtu nad Menem.

Jedne z największych linii lotniczych Starego Kontynentu wróciły do rejsów Super Jumbo w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas dwupokładowe samoloty pojawiły się na krótkodystansowych trasach do Madrytu i wspomnianego już wyżej Frankfurtu nad Menem.

British Airways w przeciwieństwie do Air France czy Lufthansy nigdy nie rozważały wycofania z floty czterosilnikowych gigantów. Według danych serwisu Planespotters narodowy przewoźnik Wielkiej Brytanii wykorzystuje aktualnie w służbie pięć z dwunastu posiadanych A380.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony