Partner serwisu

A340-600 na trasach Lufthansy także z Hesji

Rafał Dybiński 25.11.2021

A340-600 na trasach Lufthansy także z Hesji
fot. Lufthansa
Czterosilnikowe airbusy A340-600 linii lotniczych Lufthansa obsłużą w styczniu i lutym 2022 roku rejsy z Frankfurtu nad Menem do nowojorskiego portu JFK - informuje serwis "aeroTELEGRAPH".
Narodowy przewoźnik Niemiec reaktywował tymczasowo pięć szerokokadłubowych samolotów europejskiego producenta tuż przed sezonem letnim 2021 roku. Przed kryzysem wywołanym wirusem COVID-19 największe linie lotnicze Europy dysponowały podflotą nawet dziewiętnastu odrzutowców tej wersji, których długość przekracza 75 metrów.

Co prawda podczas pandemii Lufthansa zapowiedziała w ramach restrukturyzacji wycofanie wszystkich czterosilnikowych odrzutowców, niemniej w oczekiwaniu na dostawy A350 i boeingów 787-9, które mają w przyszłości zastąpić A340-600, plany odłożono przynajmniej do 2023 roku. Zmianę decyzji przyniósł nadspodziewanie wysoki popyt na międzykontynentalne rejsy do Ameryki Północnej, zwłaszcza po otwarciu Stanów Zjednoczonych dla w pełni zaszczepionych podróżnych z krajów Unii Europejskiej.

Narodowy przewoźnik Niemiec rozszerzył w odpowiedzi na reakcje klientów swój rozkład lotów, desygnując pięć reaktywowanych A340-600 do obsługi długodystansowych połączeń z Monachium. Teraz wiadomo, że czterosilnikowe odrzutowce będą realizować rejsy również z drugiego najważniejszego węzła Lufthansy, czyli z Frankfurtu nad Menem.

A340-600 największych linii lotniczych Europy będą na pewno latać z Hesji do Nowego Jorku. Nie jest jednak wykluczone, że pojawią się również na innych trasach do Stanów Zjednoczonych, a być może także do Kanady. Każdy z tych samolotów może zabrać na pokład 297 pasażerów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony