Partner serwisu

90 proc. członków załogi Wizz Air jest już zaszczepionych

inf. pras 02.12.2021

90 proc. członków załogi Wizz Air jest już zaszczepionych
fot. Wizz Air
Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły, że wskaźnik wyszczepienia wśród załogi wynosi obecnie 90 proc. Od 1 grudnia obowiązuje wymóg, aby wszyscy członkowie personelu lotniczego i pokładowego byli zaszczepieni – lub regularnie poddawali się na własny koszt testom – chyba, że ostatnio przeszli COVID-19. Wymóg ten podkreśla zaangażowanie przewoźnika w ochronę zdrowia i bezpieczeństwa pasażerów oraz pracowników.
Po ogłoszeniu przez Wizz Air we wrześniu wprowadzenia obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkich załóg lotniczych i pokładowych, linie potwierdziły, że  wskaźnik wyszczepienia przewyższa średni wynik na większości rynków, na których działa Wizz Air.

Wytyczne nie nakładają obowiązku szczepień, jednak od 1 grudnia niezaszczepieni członkowie załogi będą musieli pokryć koszt testów. Osoby, które przedstawią medyczny dowód zwolnienia ze szczepienia, będą mogły regularnie poddawać się testom antygenowym i PCR.

Decyzja o wprowadzeniu wymogu szczepień dla załogi wynika z badań potwierdzających skuteczność szczepionki, jako najlepszej dostępnej formy ochrony przed COVID-19. Wizz Air organizuje również regularnie seminaria oraz indywidualne konsultacje z wirusologami, aby edukować pracowników, umożliwiając im uzyskanie odpowiedzi na pytania w tym obszarze.
 
- Z radością ogłaszamy, że 90 proc. naszej załogi lotniczej i pokładowej jest już zaszczepiona. Od początku pandemii wyróżnialiśmy się w branży, wdrażając rygorystyczne środki bezpieczeństwa i higieny, ponieważ czujemy się w pełni odpowiedzialni za ochronę załogi i pasażerów na pokładzie. Zdajemy sobie przy tym sprawę z kluczowej roli, jaką szczepienia odgrywają w ograniczaniu rozprzestrzeniania się COVID-19 - podkreślił Johan Eidhagen, Chief People Officer w Wizz Air Group. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony