Partner serwisu

833 tys. pasażerów Wizz Aira w maju. 66 proc. wypełnienia samolotów

Rafał Dybiński 09.06.2021

833 tys. pasażerów Wizz Aira w maju. 66 proc. wypełnienia samolotów
fot. Olsztyn-Mazury Airport
Linie lotnicze Wizz Air przewiozły w maju bieżącego roku 833 tys. pasażerów – poinformowano w oficjalnym komunikacie niskokosztowca z Węgier.
Dwanaście miesięcy wcześniej w analogicznym okresie z oferty taniego przewoźnika z Europy Środkowo-Wschodniej skorzystało w sumie 126 549 podróżnych. Wypełnienie samolotów osiągnęło poziom 66 proc.

Wizz Air ogłosiły w maju założenie nowej bazy w Rzymie, skąd z lotniska Fiumicino uruchomią aż 32 nowe trasy. Rejsy do destynacji w Europie oraz na północy Afryki obsłużą airbusy A321neo. Cztery z nich będą na stałe w stolicy Włoch.

Port Rzym-Fiumicino będzie 43. bazą niskokosztowca z Węgier, a zarazem już piątą na Półwyspie Apenińskim oraz Sycylii. Wcześniej tani przewoźnik z Europy Środkowej postanowił rozszerzyć swoje oferowanie z Bari, Katanii, Mediolanu oraz Palermo. Nowa baza w stolicy Włoch pozwoli zatrudnić 1600 pracowników. Więcej o tym pisaliśmy już w TYM TEKŚCIE.

Cztery nowe trasy uruchomione zostaną także z Abu Zabi. Stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich zyska bezpośrednie rejsy do ukraińskiego Kijowa, włoskiego Bari oraz do Maskatu i Salala w Omanie. Więcej o tym pisaliśmy z kolei w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony