Partner serwisu

7 czerwca LOT poleci z Tajpej do Warszawy

Tomasz Śniedziewski 30.05.2020

7 czerwca LOT poleci z Tajpej do Warszawy
fot. Steven Chan
7 czerwca zaplanowany jest bezpośredni lot czarterowy z lotniska Tajpej-Taoyouan do Warszawy – poinformował na Facebooku polski konsulat w największym ośrodku na Tajwanie.
Organizatorem rejsu jest firma Lin's International, z którą trzeba się bezpośrednio skontaktować w sprawie zakupu biletów oraz szczegółów dotyczących lotu. Jej biura znajdują się Taichung (04-22233119), Tajpej (02-23889345) i Kaohsiung (07-2356119).

Kolejny czarterowy lot z Tajpej do Warszawy zaplanowany jest na początek lipca. Miejsc na podkładzie maszyny będzie 290, ale liczba dostępnych biletów wynosi 150.

Niedawno LOT po raz pierwszy poleciał na Tajwan w ramach operacji #CargoDlaPolski. Władze Tajwanu prowadziły wówczas akcję #TaiwanCanHelp, polegającą na bezpłatnym przekazywaniu masek medycznych krajom, które zmagają się z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. W ramach tej kampanii Tajwan przekazał 10 kwietnia polskiej służbie zdrowia pół miliona osłon na twarz. Dostawę zrealizował wówczas przewoźnik narodowy Tajwanu, linie lotnicze China Airlines. Boeing 747-400F w barwach China Airlines wykonał lot do Luksemburga, skąd maski zostały rozdzielone do kilku krajów w Europie.

22 kwietnia, w późnych godzinach wieczornych czasu lokalnego, Boeing 787-8 w barwach PLL LOT przyziemił na drodze startowej portu lotniczego Tajpej Taoyuan, największego lotniska na Tajwanie. Przybycie polskiej maszyny na lotnisku było równocześnie pierwszą w historii wizytą LOT-u na wyspie oraz pierwszym praktycznym wykorzystaniem zapisów porozumienia pomiędzy Polską oraz Republiką Chińską, jak brzmi oficjalna nazwa Tajwanu.

Ogółem na pokład B787-8 pracownicy firmy handlingowej należącej do linii lotniczych EVA Air, partnera LOT-u ze Star Alliance, załadowali ponad 10 ton ładunku zawierającego kombinezony medyczne, podzielonego na osiem palet cargo oraz jeden kontener, zakupionego na Tajwanie przez Polskę. Załadunek rozpoczął się w czwartek, 23 kwietnia o godzinie 15:30 czasu lokalnego. Tuż po godzinie 17:00 Boeing 787-8 wystartował w rejs powrotny na Lotnisko Chopina w Warszawie, gdzie, po przeszło 14-godzinnym locie z Tajpej, wylądował 24 kwietnia około godziny 01:45.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo