Partner serwisu

43 proc. Niemców nie chce zakazu lotów krajowych

Rafał Dybiński 09.09.2021

43 proc. Niemców nie chce zakazu lotów krajowych
fot. Frankfurt Airport
Połowa ankietowanych Niemców w sondażu na zlecenie stacji RTL i ntv opowiada się za całkowitym zakazem lotów krajowych. 43 proc. respondentów jest jednak przeciwna takiej decyzji.
Krajowe połączenia lotnicze wywołały wiele dyskusji w takich krajach jak Wielka Brytania czy też najwcześniej we Francji, gdzie pojawiły się nawet konkretne propozycje na jakich zasadach je ograniczyć, na czym skorzystałaby kolej. Wśród Niemców, jak podaliśmy wyżej, opinie też są mocno podzielone. Niemniej dla powstrzymujących się od krótkich lotów coraz lepszą alternatywą są pociągi nocne

Ankieterzy działający na zlecenie stacji RTL i ntv zapytali wybranych również o inne ciekawe zagadnienia. W ciągu ostatnich pięciu lat 62 proc. obywateli Niemiec podróżowało samolotem prywatnie lub zawodowo. Nie zrobiło tego 37 proc.

71 proc. młodszych respondentów w wieku poniżej 30 lat, a konkretnie w przedziale 18-29 lat oraz 71 proc. osób z miesięcznym dochodem netto gospodarstwa domowego w wysokości co najmniej 3500 euro, latało w ciągu ostatnich pięciu lat więcej niż okazjonalnie. 46 proc. starszych respondentów w wieku 60 lat i więcej oraz połowa zapytanych osób z dochodem netto gospodarstwa domowego poniżej 2000 euro nie podróżowało samolotem.

Połowa osób, które częściej latały prywatnie lub zawodowo w ciągu ostatnich pięciu lat, rozważa w przyszłości mniej lotów niż wcześniej. 45 proc. nie zamierza tego robić. 63 proc. zapytanych w wieku poniżej 30 lat deklaruje ograniczenie podróży lotniczych w najbliższej przyszłości. Spośród ankietowanych, którzy latali w ciągu ostatnich pięciu lat i rozważają mniejszą liczbę lotów w przyszłości, aż 69 proc. chce latać mniej, głównie ze względu na ochronę klimatu. 28 proc. takich respondentów zrobi to z innych powodów.

Spośród wszystkich, którzy podróżowali samolotem w ciągu ostatnich pięciu lat, 35 proc. rozważa mniej latania w przyszłości ze względu na ochronę klimatu. 14 proc. respondentów rozważa ograniczenie podróży lotniczych z innych powodów. 45 proc. nie planuje mniej latać w przyszłości. Wreszcie 60 proc. zapytanych osób poniżej 30. roku życia deklaruje, że rozważa mniejszą liczbę lotów w przyszłości ze względu na ochronę klimatu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony