Partner serwisu

400. śmigłowiec UH-72A Lakota dostarczony amerykańskiej armii

inf. prasowa 10.10.2017

400. śmigłowiec UH-72A Lakota dostarczony amerykańskiej armii
fot. Airbus Helicopters
Airbus Helicopters dostarczył 400. śmigłowiec UH-72A Lakota, wypełniając dotychczasowe warunki umowy i spełniając zarazem rygorystyczne normy jakości U.S. Army (wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych Ameryki).
UH-72A jest jednym z kluczowych modeli śmigłowców, które U.S. Army będzie eksploatowała w najbliższej przyszłości. Lakota jest wszechstronnym śmigłowcem dwusilnikowym o doskonałych osiągach, wyposażonym w nowoczesną cyfrową awionikę glass cockpit, układ sterowania lotem i systemy nawigacyjne. Jednostki U.S. Army i Army National Guard (Gwardii Narodowej) eksploatują Lakoty podczas różnych misji, w tym do szkoleniach lotników, obserwacji i rozpoznania, ewakuacji medycznej, zabezpieczenia granic, transportu VIP i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych.

– Od chwili, kiedy U.S. Army przyznała firmie Airbus kontrakt na produkcję UH-72A, nasz zespół codziennie dążył do realizacji naszych obietnic dla U.S. Army, zwłaszcza dla tych żołnierzy, którzy eksploatują te śmigłowce, dla rządu Stanów Zjednoczonych i podatników – powiedział Chris Emerson, prezes Airbus Helicopters.

UH-72A jest produkowany w USA i montowany w zakładach Airbus Helicopters w Columbus, w stanie Missisipi. Ponad 40% ich pracowników stanowią weterani Sił Zbrojnych USA. Wybrany przez U.S. Army w 2006 roku po rygorystycznej ocenie, UH-72A jest śmigłowcem o najniższych kosztach zakupu, utrzymania i eksploatacji spośród wszystkich śmigłowców U.S. Army. Wojsko wybrało Lakotę w ramach Inicjatywy Restrukturyzacji Lotnictwa do szkolenia początkowego pilotów śmigłowcowych w Fort Rucker. U.S. Naval Test Pilot School (szkoła pilotów doświadczalnych Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych Ameryki) także używa Lakot do szkolenia.

Od czasu wprowadzenia Lakot do służby, jednostki U.S. Army i Army National Guard wylatały nimi ponad 460 tys. godzin, a firma Airbus Helicopters zapewniła im wsparcie materiałowe, które przekroczyło wszystkie wymagania kontraktu.

W grudniu 2016 roku U.S. Army przyznała firmie Airbus Helicopters pięcioletni kontrakt na wsparcie logistyczne o wartości prawie 1 mld dol. amerykańskich. Airbus Helicopters zapewni wsparcie bazom U.S. Army i Army National Guard w 43 stanach, w tym w Fort Rucker, a także na Kwajalein i Guam oraz w Portoryko i w Niemczech.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony