Partner serwisu

40. Embraer E-Jet LOT-u odebrany i już lata z pasażerami

Avgeek 11.06.2022

40. Embraer E-Jet LOT-u odebrany i już lata z pasażerami
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT pozyskały kolejnego, siódmego już embraera E190. To także 40. embraer E-Jet we flocie narodowego przewoźnika. Wczoraj (10 czerwca) maszyna wykonała swój pierwszy rejs handlowy na rotacji Warszawa - Wiedeń - Warszawa. Popołudniu tego dnia odrzutowiec poleciał także do Lublany, Wilna i Kopenhagi.
Trasa przebazowania (8 czerwca) lotu LO9004 do stolicy to: Bydgoszcz (BZG) - Oslo (OSL) - Warszawa (WAW). Najprawdopodobniej z powodu kwestii związanych z leasingiem samolotu.

Wspomniany E190 wyprodukowany został w październiku 2011 r., w którym to trafił do linii Air Astana. Następnie po wycofaniu przez kazachskiego przewoźnika, w latach 2019-2022 samolot został zaparkowany przez NAC na lotnisku w Bydgoszczy. Na pokład nowy nabytek LOT-u, jak pozostałe E190, zabiera 106 pasażerów. Maszyna nie posiada jeszcze barw PLL LOT, a według informacji takowe otrzyma w najbliższym czasie w Warszawie.

LOT jest użytkownikiem wszystkich wersji popularnych E-Jetów.


Obecnie we flocie LOT-u jest 76 maszyn, w tym 40 brazylijskich samolotów: sześć E170, 12 E175 (w tym dwa do dyspozycji rządu), siedem E190 oraz 15 E195. W ostatnim czasie LOT planuje pozyskać kolejne E190, które docelowo będą zastępować wycofywane samoloty De Havilland Dash 8-400. W ostatnich tygodniach również głośno jest o planowanych zamówieniach LOT-u. Można o tym przeczytać w naszych dwóch artykułach "LOT wysłał zapytanie do Airbusa, Boeinga i Embraera. Wkrótce zakupy nowych samolotów" oraz "LOT. Jaka flota na najbliższe lata? Airbusy zastąpią embraery?".

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony