Partner serwisu

„Wyjątkowa" promocja VietJet. Ubezpieczenie w przypadku zachorowania na COVID-19

Emilia Derewienko 25.03.2020

„Wyjątkowa" promocja VietJet. Ubezpieczenie w przypadku zachorowania na COVID-19
fot. Airbus
VietJet, wietnamski tani przewoźnik z siedzibą w Hanoi, proponuje swoim pasażerom dość osobliwą promocję. Przewoźnik oferuje ubezpieczenie każdemu, kto… okaże się nosicielem koronawirusa, podaje portal One Mile At a Time.
Kontrowersje w przypadku linii lotniczej VietJet nie są nowością – to bowiem ten sam przewoźnik, który wydał kalendarz z udziałem swoich stewardess, odzianych w bikini…

Teraz linie wynalazły kolejny sposób, aby wzbudzić zainteresowanie podróżnych i „na fali” pandemii koronawirusa oferuje pasażerom tak zwane ubezpieczenie „SKY COVID CARE”. Każdy, kto zdecyduje się na lot krajowy na pokładzie VietJet między 23 marca a 30 czerwca tego roku, będzie miał prawo do ochrony ubezpieczeniowej i świadczeń w przypadku zapadnięcia na COVID-19.

Zasada będzie obowiązywać przez 30 dni od daty lotu, niezależnie od tego, w jaki sposób pasażer został zarażony. Zakres ubezpieczenia wyniesie od około 855 do 8,5 tys. dolarów.

Linie informują, że aby skorzystać z ubezpieczenia należy, po pierwsze, podać przy zakupie biletów wszystkie informacje, zgodnie z „warunkami” VietJet; po drugie – pasażerowie muszą przestrzegać wszystkich przepisów dotyczących zapobiegania chorobom i ich kontroli w VietJet.

VietJet wyjaśnia, że ta polityka została wprowadzona „w celu zapewnienia pasażerom bezpieczeństwa podczas lotu nowoczesnymi i wygodnymi samolotami z młodym i profesjonalnym personelem pokładowym”. Linia lotnicza zauważa, że zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów i załogi jest „chronione na najwyższym poziomie przed wszelkim ryzykiem choroby”.

Czy to sposób genialny czy absurdalny? Wietnam jako kraj jak dotąd dobrze kontrolował rozwój choroby wywołanej koronawirusem, COVID-19. W całym Wietnamie jest „tylko” 121 potwierdzonych przypadków zachorowań, z czego większość to przyjezdni. Nie zanotowano przy tym żadnego zgonu. Według wietnamskiego Ministerstwa Zdrowia w kraju przebywa ponad 600 osób z podejrzeniem koronawirusa, a ponad 50 tys. ludzi jest monitorowanych i poddawanych kwarantannie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo