Partner serwisu

Silna konkurencja nie budzi obaw. Startują Lynx Air

Rafał Dybiński 19.11.2021

Silna konkurencja nie budzi obaw. Startują Lynx Air
fot. Lynx Air
W przyszłym roku na kanadyjskim niebie pojawią się Lynx Air. Nowe linie lotnicze z Calgary zamierzają oferować "ultra przystępne" ceny biletów. Rozkład rejsów zostanie zaprezentowany w najbliższych tygodniach – informuje "Calgary Herald".
– Naszą misją jest udostępnienie podróży lotniczych wszystkim Kanadyjczykom. Zaoferujemy ultra przystępne ceny biletów. Umożliwimy w ten sposób naszym klientom częste podróże, pozwalające spotkać się z rodziną i przyjaciółmi lub wyjazd na zasłużone wakacje – podkreśliła Merren McArthur, prezes Lynx Air.

Nowe ​​​​linie lotnicze z prowincji Alberta, których poprzednikiem były czarterowe Enerjet, inauguracyjnie zaproponują podróżnym połączenia krajowe w Kanadzie. Pod koniec przyszłego roku planowane są trasy do wybranych miejsc docelowych w Stanów Zjednoczonych, a być może nawet do innych krajów. Flota za siedem lat ma składać się z 46 wyleasingowanych boeingów 737 MAX. Pierwsze trzy odrzutowce producenta z Chicago zostaną dostarczone na początku 2022 roku.

– Wszelkie rynki, które nie są obsługiwane lub są niedostatecznie obsługiwane lub nie mają odpowiednio niskich cen, będą rynkami, na które będziemy się kierować – zapowiada McArthur, która kierownicze doświadczenie zbierała w Tigerair Australia.

Tani przewoźnik, którego udziałowcami są w większości Kanadyjczycy, nie planuje podawać jedzenia podczas lotu. Nie trzeba będzie jednak dopłacać za dodatkową przestrzeń na nogi. Nowe linie lotnicze mają stworzyć 450 miejsc pracy, głównie w Calgary.

Lynx Air wejdą na ugruntowany rynek, w którym będą konkurować z innymi niskokosztowcami, takimi jak Flair Airlines czy Swoop. – Konkurencja w branży zawsze jest dobra. Nie ma jednak mowy, aby tych trzech tanich przewoźników rywalizowało z większymi liniami lotniczymi, ponieważ mają mniej samolotów i mniej opcji zniżek. Prędzej chcą, aby ludzie, którzy nigdy nie podróżowali samolotem, zaczęli wreszcie latać. Na tym się skupiają. Ten model biznesowy sprawdził się sprawdził się już w Europie i Stanach Zjednoczonych – podsumował Bob Sartor, prezes lotniska w Calgary.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony