Partner serwisu

"Surowy kadłub jak dzieło sztuki". B747 wkomponowany w kompleks w centrum Seattle

Rafał Dybiński 13.10.2021

"Surowy kadłub jak dzieło sztuki". B747 wkomponowany w kompleks w centrum Seattle
fot. hal-Lo-ween/Twitter
Boeing 747-400, obsługujący niegdyś połączenia United Airlines, zostanie nową atrakcją Seattle. Pozbawiony skrzydeł Jumbo-Jet będzie luksusowym salonem z barem i częścią prestiżowej inwestycji 1200 Stewart.
Zidentyfikowany jako N178UA samolot przyciągnął uwagę obserwatorów w minionym tygodniu, kiedy to już pozbawiony malowania stał w kalifornijskim Victorville. Okazało się, że zanim trafił w to miejsce przez 24 lata służył United Airlines. Od listopada 1990 roku zrealizował ponad 100 tys. godzin lotów, startując i lądując blisko 13 tys. razy.

Boeing 747-400 przewoźnika z Chicago oferował 222 miejsca w klasie ekonomicznej, 88 foteli w klasie ekonomicznej plus, 52 w klasie biznes oraz dwanaście foteli w klasie pierwszej. Jumbo-Jet N178UA wkrótce zyska nowe życie, choć straci swoje całe wnętrze i skrzydła.

Jego nowym miejscem spoczynku będzie luksusowe osiedle 1200 Stewart w Seattle, gdzie wypełni plac między bliźniaczymi drapaczami chmur. Tak wkomponowana w inwestycję maszyna, według twórców projektu, dewelopera Westbank Corporation oraz architektów z Henriquez Partners, będzie swojego rodzaju hołdem dla producenta samolotów, który przyczynił się do rozwoju miasta.

– Unikalna geometria galerii przy 1200 Stewart, znajdującej się przy skrzyżowaniu Denny Way i Stewart Street, zaakcentuje wyraźną obecność samolotu w centrum miasta. Będzie symbolem firmy, która odegrała integralną rolę w Seattle i była globalnym innowatorem – podkreślono w oświadczeniu WestBank Corporation.

– Surowy aluminiowy kadłub stanie się dziełem sztuki. Ogon, kadłub i nos samolotu pozostaną nienaruszone, pełniąc nową rolę – dodano. W osłaniających maszynę bliźniaczych 48-piętrowych wieżowcach znajdzie się ponad 1000 mieszkań. Przewidziano również miejsce dla sali koncertowej, na basen i park dla psów. Otwarcie kompleksu zaplanowano na 2022 rok.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony