Partner serwisu

„Poznań to okno na świat dla planujących wakacje na południu Europy"

Redakcja/inf. pras. 17.05.2021

„Poznań to okno na świat dla planujących wakacje na południu Europy"
fot. Poznań-Ławica
Najpopularniejsze kierunki wakacyjne Polskich Linii Lotniczych LOT dostępne będą tego lata bezpośrednio ze stolicy Wielkopolski. Bilety są już w sprzedaży na oficjalnej stronie narodowego przewoźnika oraz u agentów sprzedaży.
Połączenia wakacyjne startują z końcem maja. – Coraz szybsze tempo szczepień w Europie oraz stopniowe luzowanie obostrzeń przez kraje europejskie pozwalają nam na wprowadzanie do rozkładów kolejnych połączeń wakacyjnych, także do nieobsługiwanych wcześniej kurortów. Połączenia te zapewnią naszym pasażerom bezpośrednie i wygodne podróże z terenu całej Polski. To potwierdza nasze długofalowe plany rozwoju LOT-u w segmencie turystycznym i zacieśniania współpracy z touroperatorami oraz lokalnymi partnerami – podkreślił Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT.

Samoloty narodowego przewoźnika dotrą z Poznania do kilku atrakcyjnych miejscowości. Trzy z nich to absolutne nowości w siatce połączeń ze stolicy Wielkopolski. Dominują dwie piękne greckie wyspy. Wiecznie zielone Korfu słynące z malowniczych plaż i będące miejscem narodzin niedawno zmarłego brytyjskiego księcia Filipa oraz znana ze zjawiskowych krajobrazów Kefalonia. To właśnie na tej drugiej wyspie, jak wynika z najnowszych ustaleń badaczy, mogła znajdować się Itaka – rodzinna posiadłość Odyseusza, gdzie wierna żona Penelopa czekała na męża cierpliwie 20 lat.

Inną nowością w siatce wakacyjnych połączeń PLL LOT z Poznania jest albańska stolica – Tirana, która stanowi świetny punkt startowy do dalszych wypadów na terenie tego kraju. Ponadto, tak jak w zeszłym roku, tak i w tym, ze stolicy Wielkopolski można będzie polecieć na hiszpańską Majorkę, do chorwackiego Dubrownika, Podgoricy w Czarnogórze i Burgas w Bułgarii.

– Stolica Wielkopolski to prawdziwe okno na świat dla osób planujących wakacyjne wyprawy na południe Europy. Niezależnie od tego, czy wybiorą Bałkany, czy słoneczną Hiszpanię, na pokładach samolotów LOT-u dotrą tam szybko, bezpiecznie i w komfortowych warunkach – dodał Michał Fijoł. Ostateczny kształt siatki połączeń z Poznania jest uzależniony od aktualnej sytuacji epidemicznej. Wszystkie połączenia odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony