Partner serwisu

"Papuga" PAŻP z kolejną inspekcją w Mołdawii

Redakcja/inf. pras. 05.08.2021

"Papuga" PAŻP z kolejną inspekcją w Mołdawii
fot. Piotr Bożyk-PAŻP
Inspekcja Lotnicza PAŻP po raz drugi została wybrana przez MoldATSA – mołdawską instytucję zapewniającą służby żeglugi powietrznej – do wykonania corocznych okresowych lotów kontrolno-pomiarowych lotniczych urządzeń nawigacyjnych.
Umowa podpisana przez polską i mołdawską agencję żeglugi powietrznej (ANSP) jest efektem dobrej oceny pracy wykonanej przez załogi PAŻP w 2020 roku oraz wygrania przez PAŻP przetargu przeprowadzonego przez MoldATSA na usługi inspekcji lotniczej w 2021 roku.

Dokument zawiera weryfikację z powietrza poprawnej pracy systemów lądowania według wskazań przyrządów (ILS), radiolatarni ogólnokierunkowych (DVOR) oraz radiodalmierzy (DME) w Kiszyniowie. Loty kontrolno-pomiarowe w Mołdawii są zaplanowane w październiku br.Janusz Janiszewski, prezes PAŻP, podpisujący umowę z MoldATSA

Agencja w czasie kryzysu stawia na rozwój biznesowej działalności poza nawigacyjnej oraz innowacji. Dla przyszłości PAŻP kluczowe jest poszukiwanie nowych źródeł finansowania, ponieważ obecnie utrzymuje się wyłącznie z opłat nawigacyjnych, które przez pandemię COVID-19 są na dużo niższym poziomie niż przed 2020 roku. Jak pokazuje przykład odpowiedników PAŻP w innych państwach, dywersyfikacja przychodów w latach dekoniunktury to sposób na utrzymanie płynności finansowej w przypadku drastycznego spadku ruchu lotniczego i radyklanie mniejszych wpływy do budżetu. PAŻP widzi duży potencjał w sprzedaży usług i produktów jak np. te świadczone przez Inspekcję Lotniczą.

Mimo trwającej pandemii COVID-19 Inspekcja Lotnicza PAŻP wykonała nie tylko rekordową liczbę zagranicznych misji, ale także osiągnęła najwyższe w okresie ostatnich 5 lat przychody. Wpływy z tytułu krajowych i zagranicznych usług inspekcji lotniczych w 2020 roku wyniosły 877 tys. zł.

Inspekcja Lotnicza PAŻP istnieje od 1963 roku, a do jej zadań należy: inspekcja lotniskowych urządzeń naziemnych oraz walidacja instrumentalnych procedur lotu. Flota Inspekcji Lotniczej PAŻP składa się obecnie z jednego samolotu: Beechcrafta King Air 350i.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony