Partner serwisu

CPK Osiedle: Spółka do relokacji dostanie nowe zadania?

Redakcja/inf. pras. 15.07.2022

CPK Osiedle: Spółka do relokacji dostanie nowe zadania?
fot. CPK
Spółka Centralny Port Komunikacyjny odniosła się do prasowych publikacji na temat zależnej spółki CPK Osiedle. Jej pierwotnym przeznaczeniem był projekt tzw. zorganizowanej relokacji, czyli przygotowanie lokali zamiennych dla mieszkańców zainteresowanych przeprowadzką całych miejscowości.
Udziały CPK Osiedle zostały zakupione dokładnie 16 grudnia 2021 roku. – Z badań społecznych przeprowadzonych przez pracownię Kantar Public w ostatnim miesiącu ubiegłego roku, na terenie preferowanej lokalizacji Portu Solidarność, wynikało jednak, że potencjalne zainteresowanie zorganizowaną przeprowadzką jest niskie. Zadeklarowało je zaledwie kilka procent mieszkańców – wyjaśnia nam Konrad Majszyk, rzecznik CPK.

Według przedstawiciela spółki zdecydowana większość badanych zainteresowana jest otrzymaniem odszkodowania pieniężnego oraz zorganizowaniem i sfinansowaniem przez CPK przeprowadzki. Próbę w badaniu stanowiły wszystkie gospodarstwa domowe na obszarze planowanej inwestycji.

– W tej sytuacji spółka CPK Osiedle nie będzie realizować projektu tzw. zorganizowanej relokacji, lecz w przyszłości zostanie przeznaczona do innych zadań, które usprawnią pozyskiwanie nieruchomości. Do jakich, będziemy niebawem informować – zapewnił Majszyk, który odniósł się również do spekulacji dotyczących wynagrodzeń w spółce córce CPK.

– Prezes Iwona Nowak, która jest jednocześnie pracownikiem CPK odpowiedzialnym za nadzór właścicielski (nadzór nad spółką zależną wynika z jej obowiązków służbowych) zrzekła się wynagrodzenia w spółce CPK Osiedle z tytułu pełnionej funkcji, co oznacza, że nie pobierała i nie pobiera z tego tytułu żadnych pieniędzy – podkreślił Majszyk, dodając, że także wynagrodzenie poprzedniego prezesa CPK Osiedle Grzegorza Bonka, który w spółce CPK odpowiada za realizację programu nieruchomości, wyniosło w spółce zależnej zero złotych.

– Warto podkreślić: wbrew temu, co wypisują różni hejterzy, były prezes i obecna prezes zarobili w spółce CPK Osiedle zero złotych. Ani złotówki – zaznaczył Majszyk.

Według rzecznika CPK zmiana osoby prezesa (jedynego członka zarządu) wynikała z korekty pierwotnego przeznaczenia spółki i nie wiązała się z wypłatą odprawy ani żadnych innych świadczeń pieniężnych. – Powołanie rady nadzorczej spółki jest obowiązkiem prawnym wynikającym z Ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym z 16 grudnia 2016 roku i z Ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami z 9 czerwca 2016 roku – przypomniał Majszyk.

Rzecznik CPK na koniec sprostował informacje dotyczące rady nadzorczej. – Każdy z członków spełnia wymogi formalne wynikające z obowiązujących przepisów i zasad korporacyjnych. Za zasiadanie w radzie nadzorczej spółki CPK Osiedle każdy z trzech członków otrzymuje najniższe przewidziane przepisami wynagrodzenie, czyli połowę przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w IV kw. 2016 roku, ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Dotychczas każda z trzech osób w radzie nadzorczej CPK Osiedle zarobiła z tego tytułu łącznie 2,2 tys. zł brutto – przekazał Majszyk.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony