Partner serwisu

"Chcemy zapłacić godziwie za grunty pod CPK". Możliwe bonusy za przeprowadzkę

Redakcja/inf. pras. 15.03.2021

"Chcemy zapłacić godziwie za grunty pod CPK". Możliwe bonusy za przeprowadzkę
fot. CPK
Wiceminister infrastruktury Marcin Horała, odnosząc do pozyskiwania terenów pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego, ujawnił o toczących się negocjacjach z blisko 200 właścicielami gruntów.
Pełnomocnik rządowy ds. CPK pytany w Programie I Polskiego Radia o wykup terenów pod Port Solidarność wskazał, że są dwie drogi pozyskania nieruchomości. Według Horały jedna jest znana w Polsce od wielu lat i praktykowana przy budowie autostrad, dróg krajowych i innych dużych inwestycjach. - To procedura pozyskania ziemi na inwestycje celu publicznego - wyjaśnił wiceminister infrastruktury.  Horała wyjaśnił, że chodzi o procedurę wycen, wykupów i ewentualnie wywłaszczenia, jeżeli wykupić się nie da.

- W naszym procesie inwestycyjnym ta procedura by się zaczęła pojawiać pewnie za rok, może półtora roku - zapowiedział rządowy pełnomocnik ds. CPK. - Rozpoczęliśmy też program dobrowolnych nabyć, który jest czymś dodatkowym poza normalną procedurą standardową pozyskania ziemi - zdradził wiceminister, który dodał, że uruchomiono go ze względu na głosy części mieszkańców, pragnących już wcześniej uregulować swoją sytuację.

- Na zasadzie cywilno-prawnej zapraszamy do negocjacji. Na razie te negocjacje toczą się z blisko 200 właścicielami - ujawnił Horała. - Chcemy zapłacić godziwie, chcemy zapłacić tyle ile się należy, może z jakimś bonusem, który by rekompensował niedogodność, że ktoś musi się przeprowadzić - zapewnił rządowy pełnomocnik ds. CPK.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony