Partner serwisu

"B737 MAX wrócą do latania w przyszłym miesiącu"

Rafał Dybiński 13.10.2020

"B737 MAX wrócą do latania w przyszłym miesiącu"
fot. Ryanair
Prezes Ryanaira Eddie Wilson jest przekonany, że Boeingi 737 MAX wkrótce wrócą do regularnej służby w Stanach Zjednoczonych.
Przedstawiciel taniego przewoźnika z Irlandii powołał się na postępy Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) przy ponownej certyfikacji maszyny producenta z Chicago. - Wygląda na to, że B737 MAX wrócą do latania w USA w przyszłym miesiącu - stwierdził Wilson w rozmowie udzielonej stacji radiowej "Newstalk".

Prezes Ryanaira dostrzega pozytywne przesłanki w ścisłej współpracy FAA z Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA), co może oznaczać również szybsze uzyskanie stosownych zezwoleń na Starym Kontynencie. Tanie linie lotnicze z Zielonej Wyspy liczą na możliwość użytkowania pechowych dotąd odrzutowców na początku przyszłego roku.

Ryanair zamówił w sumie 135 maszyn producenta z Chicago, które są uziemione od marca ubiegłego roku, po katastrofach samolotów należących do Ethiopian Airlines oraz Lion Air. Przewoźnik z Irlandii nie odebrał jeszcze żadnego B737 MAX. - Mamy nadzieję, że stanie się to na początku 2021 roku - potwierdził Wilson, który zaprzeczył jednocześnie doniesieniom o powiększeniu zamówienia o kolejne 75 maszyn, których wartość drastycznie spadła. - Odbierzemy samoloty z pierwszego zamówienia - dodał lakonicznie prezes taniej linii lotniczej z Zielonej Wyspy.

Boeing spodziewa się wydania certyfikatu FAA dla B737 MAX w czwartym kwartale bieżącego roku. Ryanair dysponuje aktualnie flotą 467 maszyn, z których aż 438 to boeingi B737-800. Ponadto przewoźnik z Irlandii posiada 28 airbusów A320-200 i jednego boeinga B737-700.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony