Partner serwisu

34 państwa w nowym zakazie lotów. Bez Rosji i Ukrainy [Aktualizacja]

Rafał Dybiński 27.10.2020

34 państwa w nowym zakazie lotów. Bez Rosji i Ukrainy [Aktualizacja]
fot. Piotr Bożyk
Od 28 października do 10 listopada na liście z zakazem lotów znajdą się 34 państwa. Nie będzie dotyczył żadnego państwa z Unii Europejskiej, a także Rosji i Ukrainy. Rozporządzenie znalazło się już w Dzienniku Ustaw.
Zgodnie z rozporządzeniem, na nowej liście znalazły się: Albania, Argentyna, Armenia, Bahamy, Bahrajn, Belize, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chile, Czarnogóra, Gruzja, Honduras, Irak, Izrael, Jordania, Katar, Kolumbia, Kostaryka, Kuwejt, Libia,  Liban, Macedonia Północna, Malediwy, Maroko, Mołdawia, Nepal, Oman, Panama, Paragwaj, Peru, Tunezja, Wyspy Zielonego Przylądka, USA i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na liście nie ma państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Ukrainy i Rosji.

Jak czytamy w uzasadnieniu, wyłączenie z wykazu państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i strefy Schengen, ma na celu urzeczywistnienie zasady swobodnego przepływu osób w ramach tych obszarów. Wskazano w nim, że w Komisja Europejska rekomenduje, aby państwa członkowskie nie utrudniały wjazdu do nich osób z innych krajów Wspólnoty, lecz stosowały inne ograniczenia.

"Wyłączenie z wykazu natomiast Ukrainy i Federacji Rosyjskiej związane jest z wynikającym z przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października bieżącego roku ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii obowiązkiem odbycia kwarantanny przez osoby przekraczające granicę między Rzeczpospolitą Polską a Ukrainą i Federacją Rosyjską" - dodano.

Jak przypomniano, lista tworzona jest na podstawie danych publikowanych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zakażeń na COVID-19 na 1000 mieszkańców według stanu na 19 października, przy współczynniku przekraczającym 90 z wyłączeniem UE, Ukrainy oraz Rosji. Do 27 października obowiązuje jeszcze zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym do 29 państw. Na liście nie ma również m.in. krajów Unii Europejskiej, strefy Schengen oraz Ukrainy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony