Partner serwisu

Ofensywa American Airlines i JetBlue. Najwięcej lotów z Newark do LA

Rafał Dybiński 27.02.2021

Ofensywa American Airlines i JetBlue. Najwięcej lotów z Newark do LA
fot. JetBlue
Linie lotnicze American Airlines oraz JetBlue uruchomią wiosną i latem 33 nowe trasy z Nowego Jorku i Bostonu – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Obaj przewoźnicy współpracują ze sobą w ramach zawartego w lipcu ubiegłego roku sojuszu.
6 maja zainaugurowane zostaną z nowojorskiego portu JFK codzienne połączenia do Cali, Bogoty i Medellin w Kolumbii. Loty będą obsługiwane airbusami A319. Trzy razy w tygodniu będzie można przemieścić się również do Santiago. Stolica Chile ma być obsługiwana codziennie dopiero od listopada. Rejsy do południowoamerykanskiej metropolii będą z kolei realizowane boeingiem 777-200.

5 czerwca z lotniska JFK odlecą jeszcze rejsy do Saint Lucia oraz Turks i Caicos na Karaibach. Trzy dni wcześniej listę nowych destynacji z największego portu Nowego Jorku uzupełni Orange County. Do John Wayne Airport w Kalifornii będzie można polecieć raz na dobę przez cały rok.

American Airlines dodadzą do swojego rozkładu pięć sezonowych krajowych połączeń z Bostonu i sześć z nowojorskiego portu LaGuardia. Stolica stanu Massachusetts zyska od 5 czerwca do 6 listopada codzienne loty do Asheville w Północnej Karolinie.

Od 5 czerwca do 4 września będzie można przemieścić się do Jackson Hole w stanie Wyoming, a od 5 czerwca do 6 września do Traverse City w Michigan. Najkrócej, bo od 5 czerwca do 14 sierpnia, funkcjonować będzie połączenie do Wilmington w Północnej Karolinie. Trzy dni do wygaśnięciu tej trasy ruszy natomiast całoroczna usługa do Columbus w Ohio.

Lotnisko LaGuardia zaoferuje podróżnym od 3 czerwca do 7 września połączenia do Myrtle Beach w Południowej Karolinie, Pensacoli na Florydzie, a także do Savannah w stanie Georgia. Z kolei od 5 czerwca do 4 września funkcjonować będą rejsy sezonowe do Rapid City w Południowej Dakocie oraz do Key West na Florydzie.

American Airlines oraz JetBlue będą już od kwietnia oferować więcej lotów niż jakikolwiek inny przewoźnik na popularnej trasie z nowojorskiego portu Newark-Liberty do Los Angeles. Klienci będą mieć do dyspozycji czternaście rejsów w ciągu doby. Loty będą realizowane airbusami A321.

Oprócz połączenia do największego miasta Kalifornii z nowojorskiego lotniska Newark-Liberty podróżni zyskają również loty do Fort Lauderdale, West Palm Beach i Miami na Florydzie oraz do San Francisco. Wcześniej obie linie lotnicze zapowiedziały już międzykontynentalne trasy do Aten, Tel Awiwu i Rio de Janeiro. Rejsy długodystansowe do Grecji, Izraela i Brazylii będą realizowane od najbliższego lata z nowojorskiego portu JFK.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony