Partner serwisu

Rejsy do 175 miejsc z Monachium podczas letnich wakacji w Bawarii

Rafał Dybiński 30.07.2021

Rejsy do 175 miejsc z Monachium podczas letnich wakacji w Bawarii
fot. Munich Airport
Lotnisko w Monachium spodziewa się znacznego wzrostu liczby pasażerów podczas letnich wakacji w Bawarii. Od 30 lipca do 13 września bieżącego roku włącznie przewoźnicy zaplanowali prawie 24 tys. operacji lotniczych do 175 miejsc na całym świecie do i z portu na południu Niemiec.
Szczyt operacji lotniczych spodziewany jest 31 ​​lipca. Wówczas przewoźnicy zaplanowali 561 rejsów pasażerskich z Monachium. Dla porównania średnia dzienna operacji lotniczych w okresie świątecznym wyniosła 517 startów i lądowań. To prawie 200 lotów więcej niż w całym czerwcu bieżącego roku. Podczas letnich wakacji w Bawarii natężenie ruchu osiągnie w ten sposób prawie połowę poziomu sprzed kryzysu.

- Popyt na podróże lotnicze wyraźnie wzrasta. Klienci ponownie coraz częściej korzystają z samolotu podczas wakacyjnych podróży lub spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Obserwujemy również coraz więcej podróży służbowych - wyznał Jost Lammers, prezes lotniska w stolicy Bawarii.

Na stale aktualizowanej dedykowanej stronie internetowej (munich-airport.de/aktuelle-zielen) pasażerowie mogą dowiedzieć się, do jakich miast można obecnie dolecieć z Monachium. Zdecydowanie zaleca się wszystkim pasażerom, aby przed rozpoczęciem podróży zapoznali się z aktualnymi wymogami po przylocie i przepisami dotyczącymi koronawirusa w danym kraju docelowym.

Podczas letnich wakacji w Bawarii pasażerowie znów będą mieli duży wybór atrakcyjnych destynacji nie tylko w Europie, ale także w Azji i Ameryce Północnej. Większość tras międzynarodowych prowadzi do Hiszpanii. W tym kierunku zaplanowano ponad 1000 wylotów, głównie do kurortów na Balearach i Wyspach Kanaryjskich.

825 rejsów będzie dostępnych z Monachium do Grecji. Najpopularniejszymi kierunkami są Heraklion, Ateny, Saloniki i Rodos. Ponadto w czasie wakacji letnich w Bawarii samoloty wystartują 750 razy do destynacji we Włoszech. Oprócz Rzymu, Mediolanu i Neapolu obsługiwanych będzie łącznie czternaście innych miast na Półwyspie Apenińskim oraz na Sardynii i Sycylii. Dziewięć destynacji będzie dostępnych z Monachium w Turcji z dominacją lotów do Antalyi, Stambułu i Ankary. W kierunku Portugalii natomiast oferowane są rejsy do Lizbony, Faro, Porto i na Maderę.

Pomimo utrzymujących się ograniczeń w podróżowaniu do Ameryki Północnej, w okresie wakacji letnich w Bawarii, będzie dostępnych wiele lotów między Monachium a miejscami docelowymi w Stanach Zjednoczonych. Zaplanowano w sumie 290 rejsów do Bostonu, Charlotte, Chicago, Denver, Los Angeles, nowojorskich lotnisk JFK i Newark-Liberty, a także do San Francisco i Waszyngtonu. Poza tym z Monachium będzie można przemieścić się do Vancouver. W regionie Zatoki Perskiej regularnie dostępne będą Doha, Dubaj i Abu Dhabi, natomiast Seul i Singapur w Azji.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony