Partner serwisu

22 tys. Polaków wróciło do kraju w ramach #LOTdoDomu

simetra 21.03.2020

22 tys. Polaków wróciło do kraju w ramach #LOTdoDomu
Fot. Michał Zawada/ PLL LOT
Jak informuje PLL LOT w ramach operacji #LOTdoDomu prowadzonej od 15 marca do kraju wróciło już prawie 22 tys. polskich obywateli. Dzisiaj przewoźnik zabierze Polaków m.in. z Bangkoku, Doha, Miami, Londynu, Podgoricy, Sofii, Wiednia i Edynburga.
Dzięki operacji #LOTdoDomu już 21 801 Polaków powróciło do kraju na pokładach samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT. Przewoźnik wykonał w sumie 152 rejsy, wykorzystując 40 maszyn typu Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737-800 i Embraer. Najwięcej osób przyleciało z Wielkiej Brytanii - ponad 6 tys. Ponad tysiąc podróżnych przybyło z takich państwa jak: Tajlandia, Norwegia, Irlandia, Hiszpania oraz Stany Zjednoczone.

Jeszcze dzisiaj LOT zabierze Polaków z Bangkoku, Doha, Miami, Chicago, Podgoricy, Sofii, Wiednia i Edynburga, Kiszyniowa, Belgradu, a także z Londynu. Planowanych jest dzisiaj do wykonania 21 rejsów. W kolejnych dniach LOT przywiezie polskich obywateli m.in. z Zagrzebia, Skopii, Bergen, Londynu, Amsterdamu, Podgoricy czy Oslo (22.03), a także z Dubaju, Miami, Bangkoku, Trondheim, Nicei, Sztokholmu i Dublina (23.03), a następnie także z Cancun, Varadero, Rio de Janeiro, Kapsztadu (24.03) czy z Zanzibaru (25.03).

Połączenia czarterowe planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli chcących wrócić do kraju. Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach operacji #LOTdoDomu dostępne są na stronie przewoźnika.

Przez większość czasu trwania orgniazacji operacji powrotu Polaków do kraju nie uczestniczyli inni przewoźnicy. Dopiero w piątek (20 marca) do akcji włączyli się Polonu i PKP Intercity. Obie firmy zapewniają dodatkowe połączenia krajowe - pociągi i autokary, które rozwiozą pasażerów z Lotniska Chopina do domu bez dodatkowych kosztów. Aktualne informacje o rozkładach dostępne są na stronie LOTu oraz lotniska im. F. Chopina.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo