Partner serwisu

200 dolarów zostanie w portfelu pasażera. United wyeliminowały opłatę za zmianę rezerwacji

Rafał Dybiński 31.08.2020

200 dolarów zostanie w portfelu pasażera. United wyeliminowały opłatę za zmianę rezerwacji
fot. United Airlines
Linie lotnicze United Airlines postanowiły wyeliminować na trwale opłaty za zmianę rezerwacji biletów na podróże do Stanów Zjednoczonych - informuje Agencja Reutera.
Klienci jednego z trzech największych przewoźników amerykańskich nie muszą od teraz brać pod uwagę dodatkowych 200 dolarów za korektę planów. Linie z Chicago wcześniej jedynie tymczasowo zlikwidowały opcję z opłatą za zmianę rezerwacji. Gwałtowny spadek popytu z powodu kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 wymusił jednak na przewoźniku z Illinois bardziej zdecydowane kroki, aby zapewnić pasażerom większą elastyczność w przemieszczaniu się po głównych węzłach Ameryki Północnej.

Prezes United Airlines tłumaczył decyzję licznymi prośbami ze strony podróżnych, ale to posunięcie stosują na krajowym rynku Southwest Airlines. Tani przewoźnik z Teksasu już od wielu lat nie pobiera bowiem żadnych opłat w przypadku zmiany rezerwacji biletów. Teraz wszyscy czekają na odpowiedź American Airlines oraz Delta Air Lines, które wciąż pobierają dodatkowe pieniądze za takie korekty.

Największe linie lotnicze Stanów Zjednoczonych tracą codziennie miliony dolarów z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Przywrócenie zaufania klientów i zapewnienie elastyczności będzie kluczem do zachęcenia ludzi do ponownych podróży, co wiąże się bezpośrednio także z powrotem do rentowności przewoźników.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo