Partner serwisu

Boeingi Condora lecą z Perth do Niemiec

Rafał Dybiński 30.03.2020

Boeingi Condora lecą z Perth do Niemiec
fot. Condor/ Piotr Bożyk
Linia lotnicza Condor sprowadziła już 67 tysięcy obywateli Niemiec do kraju – poinformował przewoźnik w oficjalnym komunikacie. Najdłuższe są rejsy z Perth na zachodnim wybrzeżu Australii.
Condor, którego najprawdopodobniej nie przejmie Polska Grupa Lotnicza, sprowadza Niemców z takich miejsc takich jak Kuba, Wyspy Kanaryjskie, Bali, Gwatemala, Sri Lanka, Honduras, Nikaragua czy Tajlandia. Największym wyzwaniem były rejsy do i z Australii.

Cztery Boeingi 767 przywiozą z Perth do Frankfurtu nad Menem ponad 800 osób, głównie pasażerów zacumowanego we Fremantle wycieczkowca Artania. Na jego pokładzie wykryto dwanaście przypadków wirusa COVID-19 i dziewięciu zakażonych zabrano na oddział intensywnej terapii. Rejsy potrwają 20 godzin i będą mieć międzylądowanie w Phuket, gdzie utworzono tymczasowy hub przewoźnika. Oprócz obywateli Niemiec na pokładach czterech maszyn znajdą się również Szwajcarzy i Francuzi. Condor intensywnie pracuje również nad kolejnymi lotami specjalnymi do regionów Azji i Pacyfiku, Ameryki Południowej oraz Karaibów. 

– Największa kampania powrotów w historii Republiki Federalnej Niemiec jest również dziełem Condora. Prawie wszystkie samoloty są w powietrzu, aby jak najszybciej przywieźć do domu jak najwięcej gości. Wielkie uznanie i mój największy szacunek dla Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które koordynuje kampanię powrotów, organizatorów wycieczek i oczywiście do zespołów Condor na ziemi i w powietrzu – wyznał Ralf Teckentrup, dyrektor generalny Condora.

– W tym tygodniu uruchomimy również kolejne loty specjalne i utrzymamy nasz regularny rozkład lotów zastępczych do miejsc docelowych, takich jak Seattle, Palma de Mallorca, Teneryfa, Gran Canaria i Jerez de la Frontera, które zapewniają podstawową infrastrukturę – dodał Teckentrup.

Seattle to szczególnie ważne miejsce dla przewoźnika, ponieważ za pośrednictwem długoletniej linii partnerskiej Condor Alaska Airlines łączy się również z ponad 30 miastami w Stanach Zjednoczonych, włączając Los Angeles i San Francisco. Dzięki temu obywatele Niemiec mogą łatwiej wrócić na Stary Kontynent.

Condor Flugdienst GmbH to linie lotnicze z siedzibą w Kelsterbachu koło Frankfurtu nad Menem. Są największą wakacyjną linią lotniczą w Niemczech. Głównym hubem jest port lotniczy Frankfurt. Po bankructwie poprzedniego właściciela, którym był Thomas Cook Group, spółka została wyłączona z masy upadłościowej i wystawiona na sprzedaż. W styczniu 2020 roku ogłoszono, że zostanie przejęta przez Polską Grupę Lotniczą. Transakcja miała zostać sfinalizowana do końca kwietnia. Flota Condor Flugdienst GmbH składa się z 53 samolotów. Przed rządowymi restrykcjami związanymi z pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 linie oferowały loty do 81 destynacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo