Partner serwisu

Austrian Airlines wznowiły 15 tras. Usunięte loty do Szanghaju i Tel Awiwu

Rafał Dybiński 03.08.2020

Austrian Airlines wznowiły 15 tras. Usunięte loty do Szanghaju i Tel Awiwu
fot. Austrian Airlines
Rząd federalny Austrii ogłosił wygaśnięcie 31 lipca zakazu lądowań dla samolotów z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Kosowa, Czarnogóry, Egiptu, Macedonii Północnej, Rumunii, Serbii oraz Wielkiej Brytanii, Szwecji i Ukrainy. To otworzyło nowe opcje do większej sieci połączeń Austrian Airlines.
Narodowy przewoźnik znad Dunaju od początku sierpnia ponownie lata do Belgradu, Bukaresztu, Chicago, Kairu, Kijowa, Londynu, Podgoricy, Prisztiny, Sarajewa, Sibiu, Skopje, Sofii, Sztokholmu, Tirany i Warny. Ze względu jednak na lokalne przepisy usunięto z rozkładu lotów planowane w sierpniu rejsy do Szanghaju i Tel Awiwu.

– Przyjmujemy z zadowoleniem decyzję rządu Austrii, która pozwoli na większą swobodę podróżowania. Zamierzamy teraz szybko rozszerzyć naszą siatkę tras i zaoferować klientom z głównego lotniska w Wiedniu szeroką gamę połączeń – podkreślił Andreas Otto, prezes Austrian Airlines.

Żadne testy na obecność wirusa COVID-19 przy wjeździe do alpejskiego kraju nie są wymagane dla pasażerów z Andory, Belgii, Chorwacji, Czech, Cypru, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Islandii, Liechtensteinu, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Malta, Monako, Niemiec, Norwegii, Polski, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwajcarii, Watykanu, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Obszary o zwiększonym ryzyku dla rządu federalnego Austrii to Albania, Bangladesz, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Chile, Czarnogóra, Egipt, Ekwador, Filipiny, Indie, Indonezja, Iran, Kosowo, Meksyk, Mołdawia, Nigeria, Macedonia Północna, Pakistan, Peru, Portugalia, Rumunia, Rosja, RPA, Szwecja, Senegal, Serbia, Turcja, Ukraina, USA i chińska prowincja Hubei. Obywatele tych państw zasadniczo podlegają zakazowi wjazdu, chyba że przybywają ze strefy Schengen i mogą przedstawić negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 72 godziny. Po wjeździe i tak jednak muszą przejść 10-dniową kwarantannę, samodzielnie monitorowaną oraz przedstawić potwierdzenie zakwaterowania na własny koszt.

Austrian Airlines obsługuje aktualnie dwa połączenia z Polską. Do Warszawy realizowanych jest 21 lotów w tygodniu, natomiast czternaście do Krakowa. W obu przypadkach z Wiednia. Linie lotnicze z grupy Lufthansy zwiększą od września częstotliwość rejsów na wznowionych wcześniej ważniejszych trasach. Stolica Austrii od września zyska trzy razy dziennie loty do Amsterdamu, Brukseli, Bukaresztu, Kopenhagi, Duesseldorfu, Frankfurtu i Paryża. Dwa razy dziennie będzie można przemieścić się z Wiednia do Aten.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony