Partner serwisu

118 samolot A380 dołączył do floty Emirates. Pięć ostatnich do maja 2022 roku

Rafał Dybiński 29.12.2020

118 samolot A380 dołączył do floty Emirates. Pięć ostatnich do maja 2022 roku
fot. Emirates
Linie lotnicze Emirates powitały uroczyście w Dubaju już 118 samolot A380, który dołączył do floty przewoźnika znad Zatoki Perskiej. Kolejne dostawy największych samolotów pasażerskich świata ustalono na 2021 i 2022 rok.
Nowy Super Jumbo o numerze rejestracyjnym A6-EVN jest ostatnim, który wzmocnił linie lotnicze z Bliskiego Wschodu w 2020 roku. Wcześniej dwie maszyny A380 dołączyły do floty Emirates jeszcze w grudniu. Najnowsza z nich będzie oferowała podróżnym klasę ekonomiczną premium.

Pozostałe pięć Super Jumbo wzmocnią flotę Emirates w najbliższych dwóch latach. Na 2021 rok zaplanowano dostawę dwóch kolejnych, a ostatnie trzy dołączą do reszty w 2022 roku. Dwa z nich w kwietniu i jeden w maju, kiedy zamknięty zostanie proces dostaw A380.

Super Jumbo są wizytówką Emirates już od dwunastu lat. Rejsy największymi pasażerskimi samolotami świata cieszą się dużym zainteresowaniem. Aktualnie przewoźnik z Dubaju realizuje loty A380 do Ammanu, Amsterdamu, Dżuddy, Kairu, Kantonu, Londynu, Manchesteru, Moskwy i Paryża.

A380 wykorzystywane są również aktualnie na połączeniach China Southern Airlines z Kantonu do Amsterdamu, Londynu, Los Angeles, Seulu, Tokio, Sydney i Vancouver oraz Asiana Airlines z Seulu do Pohang. Przed rokiem w analogicznym okresie Super Jumbo latały w sumie na 115 trasach na całym świecie.

Tim Clark, prezes Emirates, zakłada powrót całej floty A380 przewoźnika z Bliskiego Wschodu do regularnej służby na początku 2022 roku. Optymistyczne nastawienie oparte jest na założeniu, że w drugim kwartale przyszłego roku nastąpi widoczny postęp w produkcji oraz transporcie szczepionek na koronawirusa SARS-CoV-2. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.

- A380 pozostanie naszym flagowym samolotem przez następną dekadę i będziemy go ponownie rozmieszczać na większej liczbie tras, gdy powróci zapotrzebowanie na podróże. Co ważne, dzięki przestrzeni i technologii dostępnej w nim mogliśmy wprowadzić na pokładzie nowe koncepcje, które zmieniły latanie na lepsze. Ten samolot to historia sukcesu Emirates - podkreślił na początku grudnia Tim Clark.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony