Partner serwisu

116. samolot A380 dołączył do floty Emirates. Kolejne dwa będą do końca roku

Rafał Dybiński 07.12.2020

116. samolot A380 dołączył do floty Emirates. Kolejne dwa będą do końca roku
fot. Emirates
Linie lotnicze Emirates powitały w Dubaju uroczyście MSN A6-EVL. To już 116. samolot A380 we flocie przewoźnika znad Zatoki Perskiej.
Najnowszy Super Jumbo jest jednym z pierwszych trzech, które wzmocnią linie lotnicze z Bliskiego Wschodu w 2020 roku. Największy samolot pasażerski świata przybył napędzany Zrównoważonym Paliwem Lotniczym (SAF). Pozostałe dwie maszyny A380 dołączą do floty Emirates jeszcze w grudniu. Jedna z nich będzie oferowała podróżnym klasę ekonomiczną premium.

Super Jumbo są wizytówką Emirates już od dwunastu lat. Rejsy największymi pasażerskimi samolotami świata cieszą się dużym zainteresowaniem. Aktualnie przewoźnik z Dubaju realizuje loty A380 do Ammanu, Amsterdamu, Dżuddy, Kairu, Kantonu, Londynu, Manchesteru, Moskwy i Paryża.

A380 wykorzystywane są również aktualnie na połączeniach China Southern Airlines z Kantonu do Amsterdamu, Londynu, Los Angeles, Seulu, Tokio, Sydney i Vancouver oraz Asiana Airlines z Seulu do Pohang. Przed rokiem w analogicznym okresie Super Jumbo latały w sumie na 115 trasach na całym świecie.

Tim Clark, prezes Emirates, zakłada powrót całej floty A380 przewoźnika z Bliskiego Wschodu do regularnej służby na początku 2022 roku. Optymistyczne nastawienie oparte jest na założeniu, że w drugim kwartale przyszłego roku nastąpi widoczny postęp w produkcji oraz transporcie szczepionek na koronawirusa SARS-CoV-2. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.

– A380 pozostanie naszym flagowym samolotem przez następną dekadę i będziemy go ponownie rozmieszczać na większej liczbie tras, gdy powróci zapotrzebowanie na podróże. Co ważne, dzięki przestrzeni i technologii dostępnej w nim mogliśmy wprowadzić na pokładzie nowe koncepcje, które zmieniły latanie na lepsze. Ten samolot to historia sukcesu Emirates – podkreślił jeszcze po odebraniu kolejnej maszyny Tim Clark.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony