Partner serwisu

10 tys. bezpłatnych lotów Wizz Air do Wielkiej Brytanii dla uciekających z Ukrainy

Redakcja/inf. pras. 12.05.2022

10 tys. bezpłatnych lotów Wizz Air do Wielkiej Brytanii dla uciekających z Ukrainy
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły, że w efekcie współpracy z organizacjami non-profit: Choose Love, Fundacją Shapiro, Fundacją Steve’a Morgana oraz USPUK, udostępnią 10 tys. bezpłatnych biletów dla uchodźców z Ukrainy, decydujących się na podróż do Wielkiej Brytanii w terminie od 14 maja do 15 czerwca. Promocja obejmuje loty z Bułgarii, Węgier, Polski, Rumunii oraz Słowacji.
Przedstawiciele Wizz Air, Choose Love, Fundacji Shapiro i Fundacji Steve’a Morgana oraz USPUK i rządu Wielkiej Brytanii spotkają się w najbliższą sobotę na lotnisku London-Luton, aby podkreślić znaczenie współpracy i razem powitać ukraińskich uchodźców, przylatujących lotami Wizz Air z Krakowa i Warszawy, a także połączyć ich z brytyjskimi sponsorami.

Głównym celem inicjatywy jest umożliwienie bezpłatnych podróży ukraińskim uchodźcom w czasie kryzysu. Wizz Air chce wesprzeć brytyjski program rządowy pomagając Ukraińcom w przesiedlaniu do Wielkiej Brytanii. Do 5 maja brytyjski rząd wydał ponad 95 tys. wiz dla obywateli Ukrainy. Dotychczas przyjechało ponad 37 tys. osób.

Działania Wizz Air pozwolą w nadchodzących tygodniach powitać na wyspach jeszcze więcej ukraińskich rodzin. Bezpłatne bilety Wizz Air są dostępne na 61 trasach, które linia obsługuje z Bułgarii, Węgier, Polski, Rumunii i Słowacji. Obejmują jedną sztukę bagażu podręcznego i jedną sztukę bagażu rejestrowanego (do 32 kg) dla każdego pasażera. Pełna lista tras z dostępnymi bezpłatnymi biletami znajduje się poniżej.Ponadto organizacja Choose Love uruchomiła stronę internetową, na której darczyńcy z Europy mogą wpłacać środki, aby finansować kolejne bilety oraz zapewnić wsparcie Ukraińcom po dotarciu do Wielkiej Brytanii.

– Cieszymy się, że Wizz Air może nadal wspierać ukraińskich uchodźców w ramach rządowego programu Wielkiej Brytanii „Domy dla Ukrainy”. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie wkrótce pomożemy wielu Ukraińcom znaleźć bezpieczne. Dotychczas byliśmy świadkami wielkich wysiłków humanitarnych podejmowanych przez naszą załogę na lądzie. Dzięki przekazanym w marcu i kwietniu 100 tys. darmowym biletom dla Ukraińców, chcieliśmy nadal być częścią tych działań – podkreślił József Váradi, prezes Wizz Air. 

Uchodźcy z Ukrainy, którzy chcą zarezerwować bezpłatny bilet, mogą to zrobić odwiedzając dedykowaną stronę. Bezpłatne bilety będą dostępne na podróż od 14 maja do 15 czerwca 2022 roku. Pasażerowie będą zobowiązani do podania numeru paszportu ukraińskiego (paszportu zagranicznego używanego do podróży za granicę) w momencie rezerwacji w celu zakwalifikowania się do bezpłatnych biletów, oraz zostaną również poproszeni o okazanie paszportu ukraińskiego i wymaganych dokumentów wizowych/podróży podczas odprawy.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony