Partner serwisu

10 nowych tras Blue Air z Rumunii. Rejsy do Dubaju i Dubrownika z Bukaresztu

Rafał Dybiński 21.08.2021

10 nowych tras Blue Air z Rumunii. Rejsy do Dubaju i Dubrownika z Bukaresztu
fot. Blue Air
Linie lotnicze Blue Air uruchomią wiosną przyszłego roku dziesięć nowych tras, które połączą Bukareszt i Kluż-Napokę z popularnymi miejscami wypoczynku w Europie i na Bliskim Wschodzie.
Tani przewoźnik doleci ze stolicy Rumunii do Alicante, Dubaju, Dubrownika, Palma de Mallorca i Splitu oraz na Ibizę i Teneryfę. Historyczna stolica Siedmiogrodu zyska natomiast bezpośrednie rejsy do Iraklionu na Krecie, a także na Rodos i Zakintos.

Plany rozszerzenia międzynarodowej sieci połączeń pojawiły się zaledwie kilka dni po tym, jak Blue Air ujawnił zamiar uruchomienia trasy z Nicei do portu Londyn-Heathrow. Rejsy między Lazurowym Wybrzeżem i stolicą Anglii będą realizowane cztery razy w tygodniu.

Tani przewoźnik z Rumunii do portu Londyn-Heathrow lata już w sumie dziewiętnaście razy w tygodniu na trzech trasach. Do stolicy Anglii oferowane są rejsy zarówno z Bukaresztu, jak i także z Kluż-Napoki oraz Jassów.

Blue Air przewiozły ponad 300 tys. w lipcu 2021 roku. To oznacza 77 proc. poziomu podróżnych z tego samego miesiąca sprzed dwóch lat. Sierpień ma już przynieść zrównanie statystyk z tymi z 2019 roku.

Flota niskokosztowca z Europy Wschodniej składa się aktualnie z dziesięciu boeingów 737-800, po dwóch wersji 737-500 i 737 MAX 8 oraz jednego 737-700. Oba starsze odrzutowce wersji 737-500 zostaną niebawem wycofane z eksploatacji. Zastąpią je zamówione 737 MAX 8.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony