Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Zniecierpliwiony Embraer chce sfinalizować kontrakt z Boeingiem


Wstecz Dalej

Autor:

Magdalena Wosińska

Data publikacji:
2018-03-09 14:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zniecierpliwiony Embraer chce sfinalizować kontrakt z Boeingiem
Fot. Boeing
Embraer chce wreszcie konkretów w związku z negocjacjami z Boeingiem. Według brazylijskiego koncernu pertraktacje trwają zbyt długo. – Ciężko pracujemy nad tym, by w już wkrótce osiągnąć rezultat – dodaje.
Boeing i Embraer prowadzą rozmowy od końca ubiegłego roku. Porozumienie gigantów może trwale zmienić przemysł lotniczy i jednocześnie stanowić odpowiedź na plany przejęcia kontroli największego rywala Boeinga – firmy Airbus – nad pasażerskimi samolotami Bombardiera, CSeries. Ustalenia ciągle jednak stoją w miejscu. Finalizację umowy blokuje brazylijski rząd. Skarb państwa ma w Embraerze ok. 10 proc. udziałów, ale może blokować strategiczne decyzje dotyczące programów wojskowych i uniemożliwić wszelkie próby przejęcia, kontroli nad firmą.

Dennis Muielnburg, prezes Boeinga, wywiadzie dla CNBC uspokajał, że firma przygotowała taką strukturę umowy, która zaspokoi potrzeby wszystkich zainteresowanych. – Mamy jeszcze trochę pracy do wykonania, ale robimy wyraźne postępy – mówił jeszcze miesiąc temu. Przedstawicielstwo Embraera spodziewa się, że do sfinalizowania rozmowy dojdzie w pierwszej połowie roku. Strony nie informują co prawda wprost, co będzie przedmiotem współpracy, ale nieoficjalnie mówi się o połączeniu sił przy programie Embraer E-Jet. 

Pierwszy z modeli, Embraer E190-E2, otrzymał certyfikat od brazylijskiego regulatora ANAC, Federacji Administracji Lotnictwa (FAA) i Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Odbiorcą maszyny będą między innymi norweskie linie Widerøe. Przewoźnik otrzymał certyfikat cztery lata po uruchomieniu programu E2 podczas targów lotniczych w Paryżu w 2013 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Hawaiian Airlines kupują 10 Dreamlinerów

Biznes i przemysł

Hawaiian Airlines kupują 10 Dreamlinerów

Emilia Derewienko 08 marca 2018

Boeing nie wznowi produkcji 767

Biznes i przemysł

Boeing nie wznowi produkcji 767

Magdalena Wosińska 07 marca 2018

Air India czeka prywatyzacja. Stara nazwa zostaje

Biznes i przemysł

Air India czeka prywatyzacja. Stara nazwa zostaje

Magdalena Wosińska 25 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS