Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

WB nawiązuje współpracę z rządem Malezji. Będą tworzyć drony i systemy ILS


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-04-23 12:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ WB Group

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

WB nawiązuje współpracę z rządem Malezji. Będą tworzyć drony i systemy ILS
fot. WB Electronics
Reprezentująca grupę WB spółka WBE Technologies podpisała z Ministerstwem Obrony Malezji oraz lokalnym producentem DRB-HICOM Defence Technologies Sdn. Bhd (DEFTECH) umowę offsetową, dotyczącą współpracy w zakresie transferu technologii. Umowa dotyczy tworzenie i rozwój systemów ILS oraz rozwój projektów i technologii bezzałogowych systemów powietrznych UAV.
Umowa między spółkami została podpisana 18 kwietnia podczas targów Defence Services Asia 2018 w Kuala Lumpur. Kontrakt zakłada lokalne tworzenie i rozwój systemów ILS (Integrated Logistic Support) oraz MRO (Maintenance, Repair and Operations), a także rozwój projektów i technologii bezzałogowych systemów powietrznych UAV w oparciu o własne rozwiązania, przekazywane na rzecz technologicznych partnerów malezyjskich.

– Malezja to rynek niezwykle atrakcyjny i chłonny w kontekście innowacyjnych technologii i rozwiązań dla sektora obronnego – mówi dyrektor generalny WBE Technologies, Piotr Szymczak. – Podpisanie umowy to nie tylko dostarczenie najbardziej zaawansowanych rozwiązań grupy WB dla malezyjskiej armii, ale i dalszy rozwój polskiego eksportu krajowego zakresie sprzętu wojskowego i stworzenie odpowiednich warunków dla sektorowej współpracy przemysłowo – technicznej w ramach współpracy między naszymi krajami – dodaje.

Zadowolenia nie krył także prezes grupy WB, Piotr Wojciechowski. – Jako przedstawiciele polskiego przemysłu obronnego bardzo się cieszymy, że polskie technologie obronne, zyskują renomę i uznanie w świecie. Podpisana dzisiaj przez nas umowa jest kolejnym przykładem, że długoletnia i przemyślana strategia rozwoju w połączeniu ze współpracą z partnerami na lokalnym rynku, przynosi wymierne i korzystne efekty zarówno z punktu widzenia polskiej gospodarki jak i gospodarek naszych zagranicznych partnerów – podkreślił po podpisaniu umowy.

WB Electronics działa na rynku malezyjskim od blisko 10 lat, oferując autorskie rozwiązania w zakresie systemów łączności wewnętrznej (system FONET) oraz zewnętrznej (radiostacja osobista 35010 RADMOR). Systemy tez znajdują się na oficjalnej liście uzbrojenia i wyposażenia Armii Malezyjskiej, i są wdrażane do najnowszego wyposażenia armii malezyjskiej w ramach programu AV8 Gempita. Program zakłada produkcję, wyposażenie oraz wdrożenie do eksploatacji 257 pojazdów typu KTO w 12 wariantach wykonawczych, przeznaczonych głównie na użytek oddziałów pancernych oraz piechoty zmotoryzowanej. Systemy grupy WB montowane są we wszystkich wariantach pojazdu.

Mimo silnej konkurencji spółek europejskich, WB zdobyła sobie mocną pozycję na lokalnym rynku i posiada w Kuala Lumpur własne przedstawicielstwo. WBE Technologies zajmuje się naprawami gwarancyjnymi, dostawami części zamiennych oraz systemów ILS. Spółka grupy WB podejmuje również szeroko zakrojone działania marketingowe i sprzedażowe i od lat działa na rzecz modernizacji malezyjskiego sektora obronnego jako ważny technologiczny partner lokalnych sił zbrojnych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Linie lotnicze z Bhutanu kupują Airbusa

Biznes i przemysł

Linie lotnicze z Bhutanu kupują Airbusa

Emilia Derewienko 23 kwietnia 2018

Finnair zacieśnia współpracę z Alaska Airlines

Pasażer i linie lotnicze

Finnair zacieśnia współpracę z Alaska Airlines

Justyna Urbaniak 23 kwietnia 2018

Polski Fundusz Rozwoju dofinansuje WB Electronics

Biznes i przemysł

Polski Fundusz Rozwoju dofinansuje WB Electronics

inf. prasowa 14 listopada 2017

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5