W Nigerii pojawił się pomysł budowy nowych pasów startowych. Eksperci protestują - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

W Nigerii pojawił się pomysł budowy nowych pasów startowych. Eksperci protestują


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-12-28 09:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Nigerii pojawił się pomysł budowy nowych pasów startowych. Eksperci protestują
fot. Pixabay
Eksperci rynku lotniczego zgodnie przyznają, że żadne z nigeryjskich lotnisk nie wymaga budowy drugiego pasa startowego, ponieważ większość z nich nie obsługuje wystarczającego ruchu. Tymczasem inwestycje takie planowane są w dwóch portach lotniczych w kraju.
Zdaniem ekspertów środki pieniężne przekazywane na budowę nowych pasów startowych są niepotrzebne, szczególnie w momencie, w którym rośnie zadłużenie kraju. Stanowisko to ogłoszono w momencie, w którym komitet Zgromadzenia Narodowego ds. Lotnictwa i przedstawiciele stanu Enugu w południowej części Nigerii zatwierdzili budowę drugiego pasa startowego dla Portu Lotniczego Abudża oraz Portu Lotniczego Akanu Ibiam.

Były przewodniczący Nigeryjskiej Inicjatywy Bezpieczeństwa Lotniczego (NASI), kapitan Dung Pam stwierdził, że lotniska nie potrzebują drugiego pasa, ponieważ nie obsługują odpowiedniego ruchu pasażerskiego.

– Infrastruktura lotniskowa, powstająca obecnie, jest rażąco niewykorzystywana, a większość z naszych lotnisk nie jest w stanie nawet osiągnąć wyniku w ruchu pasażerskim, zaprojektowanego przy okazji projektowania tych portów – powiedział Pam.

Zdaniem eksperta, roczny budżet na utrzymanie drogi startowej i wpływy z opłat pobieranych za lądowanie powinny być wykorzystywane do przeprowadzania kompleksowej konserwacji dotychczasowej infrastruktury.

Pam powołał się na przykład lotniska Heathrow, które posiada dwa pasy startowe. Lotnisko obsługuje 78 milionów pasażerów rocznie w kraju liczącym około 65 mln osób. Tymczasem Nigeria z liczbą mieszkańców wynoszącą 180 mln osób obsługuje rocznie 15 mln pasażerów w samym Lagos, co odpowiada 69 proc. całego ruchu w tym państwie.

Ekspert przyznał, że ruch na lotnisku Heathrow jest prawie pięciokrotnie większy niż na lotnisku Lagos i prawie ośmiokrotnie większy niż na lotnisku w Abudży. Zamiast budować drugi pas startowy, tak jak to jest w porcie Heathrow, znacznie lepiej byłoby zadbać o odpowiednią organizację ruchu w nigeryjskich portach lotniczych.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Największe lotnisko Izraela do pilnej rozbudowy

Infrastruktura i lotniska

Największe lotnisko Izraela do pilnej rozbudowy

Justyna Urbaniak 27 grudnia 2017

Fraport Greece inwestuje w rozwój kolejnego greckiego lotniska

Infrastruktura i lotniska

Fraport Greece inwestuje w rozwój kolejnego greckiego lotniska

Justyna Urbaniak 27 grudnia 2017

Tajlandia: Siemens zbuduje kolej automatyczną do lotniska w Bangkoku

Infrastruktura i lotniska

Tajlandia: Siemens zbuduje kolej automatyczną do lotniska w Bangkoku

Redakcja 19 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS