Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Stalowa Wola jak Krosno czy Mielec – też chce swojego lotniska


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-05-15 13:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Stalowa Wola jak Krosno czy Mielec – też chce swojego lotniska
fot. Invest in Krosno
Prezydent Stalowej Woli chce przejęcia przez miasto lokalnego portu lotniczego w Turbii. Swoją propozycję przedstawił podczas ostatniej sesji rady miasta. W planach jest modernizacja lotniska, by mogło spełniać cele gospodarcze i sportowe.
Nadzwyczajne walne zgromadzenie członków lokalnego Aeroklubu podjęło 11 marca uchwałę, którą upoważniło zarząd do wypracowania warunków przekazania majątku Aeroklubu na rzecz miasta Stalowej Woli. To kluczowa decyzja, otwierająca drogę do przejęcia przez miasto terenu lotniska, a w przyszłości – znalezienia środków zewnętrznych, aby dokonać jego modernizacji.

Swój pomysł prezydent Stalowej Woli wzoruje na lotniskach w Krośnie i Mielcu, w które od lat inwestuje samorząd. W przypadku Stalowej Woli proces ten jest opóźniony, ale podjęcie odpowiednich kroków umożliwiłoby m.in. wzmocnienie gospodarcze regionu. Lotnisko Aeroklubu Stalowa Wola w Turbii ma powierzchnię 56 hektarów.

Docelowo zarządcą majątku miałoby stać się miasto. Zdaniem prezydenta istnieje możliwość pozyskania środków na modernizację infrastruktury, niezbędnej do uruchomienia stąd lotów sportowych i biznesowych.

Obecnie lotnisko w Turbii jest lotniskiem trawiastym, bez pasa startowego, obsługującym jedynie stalowowolski aeroklub. Wykorzystuje się je do lotów szkoleniowych, sportowych i treningowych oraz przez modelarzy. Modernizacji wymaga przede wszystkim wieża, ale też hangary i magazyny, czy wreszcie – płyta postojowa.



Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko w Suwałkach: Jest zgoda wojewody podlaskiego na przebudowę

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Suwałkach: Jest zgoda wojewody podlaskiego na przebudowę

Emilia Derewienko 15 maja 2018

Kraków Airport rozstrzyga konkurs „Blisko lotniska”

Infrastruktura i lotniska

Kraków Airport rozstrzyga konkurs „Blisko lotniska”

inf. pras./ Redakcja 14 maja 2018

Krawczyk: Centralny Port Komunikacyjny uderzy w siłę polskiego lotnictwa

Infrastruktura i lotniska

Krawczyk: Centralny Port Komunikacyjny uderzy w siłę polskiego lotnictwa

Emilia Derewienko 10 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS