Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Niki bankrutuje i liczy, że zabezpieczy swoją sprzedaż


Wstecz Dalej

Autor:

Magdalena Wosińska

Data publikacji:
2018-01-12 10:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ ATW

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Niki bankrutuje i liczy, że zabezpieczy swoją sprzedaż
fot. Wikimedia
Prezes Niki, Oliver Lackmann, potwierdził, że ustąpi do końca lutego. Linia lotnicza 11 stycznia ogłosiła w Austrii upadłość. Ten ruch ma zapewnić jej sprzedaż grupie IAG po werdykcie sądu drugiej instancji z Berlina.
Austriacka niskokosztowa linia ma problem z pozyskaniem nowego właściciela. Najpierw jedynym kandydatem wydawała się być Lufthansa, jednak niemiecki gigant po zarzutach o monopolizację rynku wycofał się z negocjacji. Najbliżej przejęcia jest obecnie IAG, spółka macierzysta linii British Airways, Aer Lingus, Iberia i Vueling.

Na horyzoncie pojawiły się komplikacje prawne. Sąd II instancji zdecydował bowiem, że berliński sąd administracyjny nie jest właściwym organem do orzekania o niewypłacalności Niki. Jego zdaniem ta decyzja powinna należeć do sądu austriackiego. Ten ponoć też zastanawia się, czy zgodzić się na rozpatrywanie odrębnego pozwu o upadłość Nikiego. IAG miało zapewnić Niki płynność finansową w wysokości do 16,5 mln euro.

Austriacki urząd lotniczy Austrocontrol przedłużył również o 23 miesiące certyfikat przewoźnika austriackiego przewoźnika Niki (AOC) do marca, aby przewoźnik nie stracił uprawnień do swoich slotów. Zarządca masy upadłościowej Lucas Flöther powiedział, że będzie kontynuować działania dotyczące cesji austriackiego przewoźnika charterowego w grupie IAG.  Jak informuje atwonline.com, Niki korzysta na razie z 16,5 mln euro tymczasowego finansowania od Vuelinga. Postępowanie upadłościowe Niki dobiegło końca, co ma pomóc w jego zabezpieczeniu.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
IAG: Liczba pasażerów rośnie, transakcja z Niki pod znakiem zapytania

Pasażer i linie lotnicze

IAG: Liczba pasażerów rośnie, transakcja z Niki pod znakiem zapytania

Justyna Urbaniak 10 stycznia 2018

Znów nie dojdzie do przejęcia Niki?

Biznes i przemysł

Znów nie dojdzie do przejęcia Niki?

Magdalena Wosińska 09 stycznia 2018

IAG przejmuje NIKI za 20 milionów euro

Biznes i przemysł

IAG przejmuje NIKI za 20 milionów euro

Emilia Derewienko 02 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS