Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Gdańsk: Będzie dodatkowe połączenie kolejowe na lotnisko


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-03-06 13:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk: Będzie dodatkowe połączenie kolejowe na lotnisko
fot. Jerzy Pinkas
W niedzielę 11 marca wdrożony zostanie nowy rozkład Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Wśród nowinek pojawi się nowe połączenie kolejowe do i z lotniska im. Lecha Wałęsy, realizowane w godzinach nocnych. 
Nowy rozkład Pomorskiej Kolei Metropolitalnej ma być zdecydowanie bardziej czytelny i przejrzysty dzięki cyklicznym odjazdom pociągów z głównych węzłów przesiadkowych. Na odcinku z Gdańska Wrzeszcza do Gdańska Rębiechowo pociągi mają kursować w godzinach szczytu średnio co 15 minut, a poza godzinami szczytu – równo co 30 minut. Pojazdy kończą i rozpoczynają bieg na stacji Gdańsk Wrzeszcz (główny węzeł – stacja przesiadkowa).

Z kolei na trasie Gdańsk Rębiechowo – Gdańsk Osowa – Gdynia Główna pociągi będą kursować w godzinach szczytu średnio co pół godziny, natomiast poza godzinami szczytu – równo co godzinę.

  • Gdańsk Wrzeszcz odjazdy: 08:46, 09:16, 09:46…
  • Gdynia Główna odjazdy: 08:11, 09:11, 10:11, 11:11…
Ostatnie połączenie z Gdyni Głównej do Gdańska Wrzeszcza odjedzie o godz. 20:11, natomiast z Gdańska Wrzeszcza do Gdyni Głównej– o 22:46.

Zwiększy się także liczba połączeń na odcinkach pomiędzy Kartuzami a Gdańskiem Wrzeszczem – z 34 do 40 połączeń, z Gdyni Głównej do Gdańska Wrzeszcza przez Port Lotniczy Gdańsk – z 40 do 44, więcej będzie też połączeń z Kościerzyny do Gdańska Wrzeszcza – zamiast 8 pojedzie ich 10.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, zwiększenie liczby połączeń z 34 do 40 pomiędzy Kartuzami a Gdańskiem to odpowiedź m. in. na liczne postulaty, dotyczące zwiększenia częstotliwości w godzinach rannych od 6:00 do 8:00 oraz braku połączenia Gdańsk – Kartuzy po godzinie 19:00. Nowością będzie dodatkowy, wieczorny pociąg odjeżdżający z Kartuz ok. godz. 23:00 do Gdańska przez Gdańsk Port Lotniczy. W rozkładzie znalazło się także późnowieczorne połączenie o 0:01 z lotniska (przyloty z Warszawy PLL LOT i Frankfurtu – Lufthansy) do centrum miasta. To ważne, bo po 23:00 kończy funkcjonowanie dzienna komunikacja miejska.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nowe połączenia autobusowe do lotniska w Pyrzowicach

Infrastruktura i lotniska

Nowe połączenia autobusowe do lotniska w Pyrzowicach

Justyna Urbaniak 18 stycznia 2018

iTaxi zaparkowało na poznańskim lotnisku

Infrastruktura i lotniska

iTaxi zaparkowało na poznańskim lotnisku

Redakcja 19 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS