Bydgoszcz z najlepszym styczniowym wynikiem w historii - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Bydgoszcz z najlepszym styczniowym wynikiem w historii


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-02-05 11:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz z najlepszym styczniowym wynikiem w historii
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
W pierwszym miesiącu 2018 roku liczba podróżnych w Porcie Lotniczym Bydgoszcz wzrosła o 17,8 proc. w stosunku analogicznego okresu w 2017 roku. Port obsłużył 24 298 pasażerów. To najlepszy styczniowy wynik wypracowany w dotychczasowej historii lotniska, a także kolejny miesiąc wzrostów.
Bydgoskie lotnisko wzrosty liczby pasażerów notuje konsekwentnie od listopada ubiegłego roku. I tak, w listopadzie udało się tu odnotować o 37,8 proc. podróżnych więcej, natomiast w grudniu było ich o 15,7 proc. więcej. Tendencja wzrostowa to efekt uruchomienia nowego połączenia do Londynu Luton, które obsługiwane jest trzy razy w tygodniu, oraz dostępnych siedem razy w tygodniu rejsów Lufthansy do Frankfurtu. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również uruchomione w lipcu tego roku połączenie na trasie Bydgoszcz – Lwów.

Przedstawiciele lotniska przekonują, że kolejne miesiące i rok 2018 również zapowiadają się ciekawie. Od końca marca 2018 z Portu Lotniczego Bydgoszcz pasażerowie będą mogli podróżować do Londynu aż 11 razy w tygodniu (7 x Stansted i 4 x Luton). Rejsy PLL LOT na trasie Bydgoszcz – Lwów również są w sprzedaży na sezon letni. Touroperatorzy prowadzą sprzedaż ofert "First-minute” z wylotem z Bydgoszczy. Pasażerowie mają do dyspozycji 9 wakacyjnych kierunków w tym Antalya, Burgas, Dubrownik, Fuerteventura, Heraklion, Korfu, Zakynthos, Albanię oraz Bośnię i Hercegowinę.

Jeżeli uda się utrzymać tendencję wzrostową, będzie to miła odmiana dla bydgoskiego portu, który ubiegły rok zakończył (mimo dobrej końcówki roku) ze spadkiem pasażerów sięgającym niemal 2 proc.

Przypominamy, że pod koniec 2017 roku sejmik województwa kujawsko-pomorskiego zdecydował o dokapitalizowaniu akcji Portu Lotniczego Bydgoszcz poprzez zakup nowej emisji akcji o wartości 3,5 mln zł. Pieniądze są konieczne, by pokryć stratę operacyjną lotniska za 2017 rok, która najprawdopodobniej będzie znacznie niższa niż rok wcześniej.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Bydgoszcz ze spadkiem za 2017 rok. Będzie odbicie?

Infrastruktura i lotniska

Bydgoszcz ze spadkiem za 2017 rok. Będzie odbicie?

Justyna Urbaniak 08 stycznia 2018

Bydgoszcz: Województwo dokapitalizuje lotnisko

Infrastruktura i lotniska

Bydgoszcz: Województwo dokapitalizuje lotnisko

Justyna Urbaniak 03 stycznia 2018

Bydgoskie lotnisko z nową drogą dojazdową

Infrastruktura i lotniska

Bydgoskie lotnisko z nową drogą dojazdową

Justyna Urbaniak 04 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS