Partner serwisu

Ryanair poleci do Aten z trzech polskich miast

Emilia Derewienko 11.10.2017

Ryanair poleci do Aten z trzech polskich miast
fot. Ryanair
Tanie linie lotnicze Ryanair otwierają kolejne połączenia z Polski, tym razem do Aten. Przewoźnik, nękany ostatnio problemami, otworzy połączenia do stolicy Grecji z lotnisk w Rzeszowie, Wrocławiu i Gdańsku. Loty z trzech miast ruszą w maju 2018 roku.
Ateny to drugi po Krecie (Chania) grecki kierunek Ryanaira z wylotem z Wrocławia. Połączenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem – w tym sezonie letnim samoloty latające na tej trasie były wypełnione średnio w 92%. Loty do Grecji proponują też biura podróży.

Do Aten z Wrocławia

Połączenie z wrocławskiego portu lotniczego ruszy w maju 2018 roku. Rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

– Jestem przekonany, że nowe połączenie zostanie znakomicie przyjęte przez podróżnych i będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem. Grecja od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wylotów wakacyjnych z naszego lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Niskokosztowe loty do Aten to zupełnie nowe możliwości dla osób, które samodzielnie organizują wakacyjny wypoczynek, a także ciekawe uzupełnienie kierunków południowych reprezentowanych przez Hiszpanię czy Włochy – dodaje.

Jak zapowiada port lotniczy, w sezonie zimowym 2017/2018 linie Ryanair zaproponują około 30 połączeń z Wrocławia, w tym 8 nowości. Irlandzkie linie, wraz z końcem października, uruchamiają tanie loty do Palermo, Neapolu, Edynburga, Leeds Bradford, Oslo (Torp), Tel Awiwu, Brukseli (Charleroi) i Gdańska.

Rzeszów-Jasionka czeka na połączenie do Aten

Wiosną przyszłego roku linia Ryanair uruchomi regularne loty z Rzeszowa do Aten. Połączenie z Jasionki do stolicy Grecji wystartuje 16 maja i realizowane będzie raz w tygodniu w każdą środę.

– Grecja jest najpopularniejszym krajem na południu Europy odwiedzanym przez podróżnych korzystających z naszego lotniska. W 2016 roku ten kierunek wybrało ponad 15 tys. pasażerów, a do końca września bieżącego roku ich liczba przekroczyła już 20 tys. Nowe połączenie do Aten, a także zapowiadany rozwój ruchu czarterowego w 2018 roku, oznaczają jeszcze bardziej dynamiczny wzrost liczby obsłużonych pasażerów – mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Oprócz nowo ogłoszonego dzisiaj połączenia w ramach regularnych połączeń pasażerskich z lotniska „Rzeszów-Jasionka” można dotrzeć do Warszawy, Londynu i Monachium, Glasgow, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands, oraz w sezonie letnim na Burgas i Korfu. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

Z Gdańska

Jak poinformował portal Trójmiasto.pl, loty do stolicy Grecji ruszą także w maju przyszłego roku z Portu Lotniczego Gdańsk. Podróż ze stolicy Pomorza do Aten będzie odbywać się dwa razy w tygodniu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony