Partner serwisu

Lublin: Mocne wejście w nowy rok

Justyna Urbaniak 01.02.2018

Lublin: Mocne wejście w nowy rok
Fot. Port Lotniczy Lublin
Port Lotniczy Lublin w pierwszym miesiącu bieżącego roku obsłużył 36 066 pasażerów, czyli o niemal 47 procent więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. To najlepszy styczeń w historii lotniska.
Ponad 36 tysięcy pasażerów udało się obsłużyć na 376 operacjach lotniczych. Duża liczba podróżnych to zasługa bogatej siatki połączeń z Lublina. Z lotniska można się obecnie udać w dwóch nowych kierunkach: do Mediolanu i Werony we Włoszech. Ponadto jest to również pierwszy sezon zimowy w Lublinie, kiedy pasażerowie mogą polecieć w cieplejsze rejony – do Tel Awiwu. 

W całym 2017 roku lubelski port obsłużył 430 346 tysięcy pasażerów. Dla porównania, w roku 2016 było ich tu 377 tysięcy, wynik za ubiegły rok jest więc o niemal 14 proc. lepszy od tego za rok wcześniejszy. Według wstępnych prognoz wskazywano, że liczba pasażerów w bieżącym, 2018 roku, sięgnie 550 tysięcy. Jednak z uwagi na fakt, że w czerwcu tego roku węgierska linia lotnicza Wizz Air zamknie swoją bazę w Lublinie, prognozy zostały skorygowane i obecnie mówi się o liczbie 500 tys. pasażerów obsłużonych w 2018 roku. Jednocześnie przedstawiciele lotniska zapewniają, że wciąż trwają rozmowy z nowymi przewoźnikami, którzy mogliby wypełnić lukę po połączeniach Wizz Air. Chodzi o trasy do Tel Awiwu, Doncaster Sheffield i Liverpoolu. 

Lubelskie lotnisko wciąż czeka również na ogłoszenie przetargu dotyczącego rozbudowy terminalu. Poprzedni przetarg w tej sprawie został unieważniony, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą zamawiający planował przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Projekt zakłada przebudowę istniejącego i budowę nowego skrzydła. Zakres prac dotyczy powierzchni prawie 2200 m2. Rozbudowa jest konieczna, by zapewnić odpowiednią przepustowość terminalu. Ta, według założeń, mogłaby się zakończyć pod koniec 2018 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony